-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
75 milliós támogatás: lesz kistérségi, központi orvosi ügyelet Fehérváron
75 millió forintot nyert a Belügyminisztérium pályázatán a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás, amelynek célja, hogy a kistérség lakossága minél teljesebb körben jusson hozzá az önkormányzati közszolgáltatásokhoz. A minisztérium pozitív döntése nyomán a közoktatás, egészségügyi ellátás, belső ellenőrzés, kistérségi ügyintézés korszerűsítése és a területfejlesztés feladatai hajthatók végre. A kistérségi központi orvosi ügyelet lehetséges helyszínei között a volt MÁV rendelő és a Szent György Kórház volt szülészet–nőgyógyászat épületszárnya szerepel.
75 millió forintot nyert a Belügyminisztérium pályázatán a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás, amelynek célja, hogy a kistérség lakossága minél teljesebb körben jusson hozzá az önkormányzati közszolgáltatásokhoz. A minisztérium pozitív döntése nyomán a közoktatás, egészségügyi ellátás, belső ellenőrzés, kistérségi ügyintézés korszerűsítése és a területfejlesztés feladatai hajthatók végre. A kistérségi központi orvosi ügyelet lehetséges helyszínei között a volt MÁV rendelő és a Szent György Kórház volt szülészet–nőgyógyászat épületszárnya szerepel.
75 millió forintot nyert a Belügyminisztérium pályázatán a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás, amelynek célja, hogy a kistérség lakossága minél teljesebb körben jusson hozzá az önkormányzati közszolgáltatásokhoz. A magasabb szintű ellátás és településfejlesztés érdekében Székesfehérvár 17 településsel közösen hozta létre tavaly novemberben a Kistérségi Fejlesztési Tanácsot. Kedvezőbb pályázati és támogatási lehetőségek miatt május 1-jével a Tanács Társulássá alakult, amit mindegyik képviselőtestület egyhangúlag támogatott.
A Belügyminisztérium pozitív döntése nyomán a közoktatás, egészségügyi ellátás, belső ellenőrzés, kistérségi ügyintézés korszerűsítése és a területfejlesztés feladatai hajthatók végre az elnyert 75 millió Ft-os támogatásból. 2006 január 1-jétől kezdi meg működését a kistérségi központi orvosi ügyelet Fehérváron, a lehetséges helyszínek között a volt MÁV rendelő és a Szent György Kórház szülészet – nőgyógyászat épületszárnya szerepel. A kivitelezésre, berendezésre 57 millió forintot fordítanak, a tervezés előkészítése már folyik.
Fejlesztik a kistérségi logopédiai szakellátás technikai hátterét is, az erre a célra elnyert 5,5 millió forintból. A társult önkormányzati intézmények közös belső ellenőrzésére mintegy 3,5 millió forintot fordítanak. Jelentős lépés a kistérségi ügyintézés korszerűsítésére az elnyert 4,6 millió forint, ebből mintegy 17 db számítógép beszerzését és rendszerbe állítását valósítják meg. Kidolgoznak egy területfejlesztési koncepciót és stratégiát is 4 millió forint értékben, amely a kistérség fejlesztésének irányait határozza meg.