67 pontos különbséggel nyert első hazai bajnokiján az Alba

Az Arconic Alba Fehérvár hatalmas különbséggel, 106–39-re győzte le az Oroszlányt a férfi kosárlabda NB I 2. fordulójának szombati játéknapján. A vendégek három negyedben a tíz pontot sem érték el a nagyszerűen játszó Alba ellen.
2022.10.08. 20:04 |

Arconic-Alba Fehérvár–MVM-OSE Lions 106–39 (28–16, 21–8, 35–8, 22–7)

A bajnoki nyitányon idegenben elszenvedett vereség után nem is lehetett más az Alba célja, mint hogy erős üzenetet küldjön a szurkolóknak az első hazai meccsen. A küldetés több mint jól sikerült, az OSE Lions megalázó vereséggel távozott Székesfehérvárról. Az Alba 67 pontos (!) különbséggel bizonyult jobbnak a vendégeknél, akik három negyedben a tíz pontot sem érték el.

Illés Máté triplája adta meg az alaphangot, erre Quenton De Cosey válaszolt a palánk alól. Az Oroszlány az elején bátran kosárlabdázott, aztán a 3. percben, Somogyi Ádám hármasával átvettük a vezetést, 8-6. Isaiah Philmore dupláját követően először lett öt pontnál nagyobb a különbség a felek között, igyekezett kapaszkodni az Oroszlány, de a közeli és távoli dobásokat egyaránt elhibázták. Az negyed végére három pontra felzárkózott a vendég, Vojvoda két, mesteri triplával jelentkezett, Pongó Marcell is beköszönt kintről, megnyugtató előnyünkkel zárult az első tíz perc. Vojvoda később sem hibázott, Balsay Ádám is betalált, nyílt az olló, 32-16-ra elléptünk, sőt, húsz pontra nőtt a differencia. A kinti dobásokat erőltették a látogatók, sikertelenül, mi viszont magabiztosak voltunk, 25 pontos vezetéssel mehettünk a szünetre, 49-24.

A pihenő után Quincy Ford kétszer villant, Simon Petrov időt kért. Ford középtávolról és kintről is roppant magabiztos volt, fokoztuk nyomást, az OSE nem találta a ritmust, a 27. percben 70-30 állt a táblán. A záró tíz perc egyetlen kérdése volt, elérjük a 100 pontot, vagy sem, a vendégek pedig az alig hihető negyvenet. Az amerikai center, Adam Kemp mellett saját nevelésű fiataljaink kaptak bizalmat, a vendégek nem tudtak közelíteni. Magabiztosan nyertünk, szurkolóink joggal tapsolták hosszasan a fiúkat. Szerdán Zalaegerszegen lépünk pályára.