-
Városi ballagás 2026.
Szombaton délelőtt 21 iskola 85 végzős osztályának 2068 fiatalja búcsúzott a várostól és az alma matertől a város közös ballagási ünnepségén. A rendezvény végén, szép hagyományként az iskolák végzős diákjainak képviselői emlékszalagot kötöttek Székesfehérvár zászlajára.
2026.05.02. -
Szent Flórián-napi ünnepség
Ünnepi állománygyűlést tartott Szent Flórián napja alkalmából a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Városháza Dísztermében rendezett eseményen a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentje előtt tisztelegve emlékeztek meg a jelenkor tűzoltóinak munkájáról. Az ünnepség keretében adták át a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjat is Réger István tűzoltó zászlósnak.
2026.04.30. -
Várják a javaslatokat a Pro Theatro díjra
Idén is várják a javaslatokat a "Pro Theatro" díjra. A kitüntetésre bárki tehet ajánlást, a javaslatokat május 26-ig lehet benyújtani.
2026.05.01. -
Ismét alacsony a vízszint
Ismét aggasztóan alacsony a Velencei-tó vízszintje. A szakemberek szerint az elmúlt időszak csapadékhiánya látványosan meglátszik a tavon, amely sekélysége miatt különösen érzékenyen reagál a száraz, meleg időszakokra.
2026.05.01.
3,5 milliárd EU-s pályázati pénzt nyerhet Székesfehérvár
Erőrteljesen érdeklődnek az önkormányzatok az uniós pályázatok iránt. Székesfehérvár eddig kettő pályázatot nyújtott be 1 milliárd forint értékben és szeptember végéig további négy pályázatot ad be a város -tájékoztatott Schultz György a Polgármesteri Kabinet igazgatója. A beadott két pályázat közül az egyik a Hiemer-Font-Caraffa épületegyüttes felújítására vonatkozik, a másik informatikai pályázat, amivel a tervek szerint több önkormányzati szolgáltatás lesz elérhető a világhálón keresztül. A tervek szerint Székesfehérvár 3,5 milliárd forintot nyerhet a pályázatokból.
Szeptember végéig további négy pályázatot nyújt be a város, ezek egyike a Térségi Integrált Szakképzési Központ létrehozására vonatkozik, ugyanis mint Schultz György fogalmazott a város szeretne gépipari, illetve informatikai területen vezető szerepet betölteni a régióban, mert csak így folytatható a város gazdaságának a fejlődése hosszútávon. A Térségi Integrált Szakképzési Központra 1, 3 milliárd forint értékben adja be Székesfehérvár a pályázatát. A Nappali Szolgáltató centrum hajléktalanok számára pályázaton pedig 230 millió forintot szeretne nyerni a város.
A beadott és beadandó pályázatok mintegy 3,5 milliárd forintot hozhatnak a városnak, ebből a Hiemer-Font Caraffa tömb felújítására a remények szerint 615 millió forintot fordíthat. A céljuk, hogy egy olyan kultúrális-gazdasági centrumot hozzanak létre az épületben ahol a város gazdasági életének szereplői hozzájuthatnának EU-s információkhoz. A pályázatokhoz szükséges önrész biztosítására az önkormányzat ez évi költségvetésében található egy 200 milliós alap, ami a készülő pályázatokhoz elegendő lesz. További hír a témában, hogy októbertől két magasan képzett munkatársat alkalmaz a hivatal pályázatírásra, illetve monitoring rendszer működtetésére.
Az albamag.hu képgalériája a Hiemer házról
A Hiemer ház internetes oldala