-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
276 milliós támogatás a régió civil szervezeteinek
A Nemzeti Civil Alapprogram Közép-dunántúli Regionális Kollégiuma pályázatán 100 Fejér megyei egyesület és alapítvány szerepelt sikerrel, így összesen 99,051,000 forintot nyertek idei működési költségeik támogatásához -mondta Bereznai Csaba a kollégium elnöke szerdán a Városházán tartott tájékoztatón. A Nemzeti Civil Alapprogramról szóló törvényt tavaly hozta meg a Parlament és idén februárban választották meg a regionális kollégiumok tagjait a civil szervezetek. Ezek a testületek döntenek arról a 6-7 milliárd forintról, ami az adófizetők által felajánlott 1%-os támogatás mértékével azonos.
A Nemzeti Civil Alapprogram Közép-dunántúli Regionális Kollégiuma pályázatán 100 Fejér megyei egyesület és alapítvány szerepelt sikerrel, így összesen 99,051,000 forintot nyertek idei működési költségeik támogatásához -mondta Bereznai Csaba a kollégium elnöke szerdán a Városházán tartott tájékoztatón. A Nemzeti Civil Alapprogramról szóló törvényt tavaly hozta meg a Parlament és idén februárban választották meg a regionális kollégiumok tagjait a civil szervezetek. Ezek a testületek döntenek arról a 6-7 milliárd forintról, ami az adófizetők által felajánlott 1%-os támogatás mértékével azonos.
Június 15-ig 579 civil szervezet nyújtotta be a pályázatát és igényelt majd 700 millió forintnyi támogatást. A pályázatok harmada formai hibásnak bizonyult, ez hasonló arány a többi régióhoz: a leggyakoribb probléma,a közhasznúsági jelentések hiányosságaiból fakad, de sokan hiányosan, vagy az előírtnál kevesebb példányban csatolták a mellékleteket.
A régióban 337 nyertes pályázat született, összesen 276,430,000 forintot nyertek a civil szervezetek. A legkisebb 82 ezer a legnyagyob 7 milliós támogatás volt. Bereznai Csaba kérdésünkre elmondta, hogy az ősz folyamán azok a civilek, akiknek a pályázatát visszadobták, vagy tavasszal nem feleltek meg a kritériumoknak újra pályázhatnak, erről a Nemzeti Civil Alapprogram honlapján kaphatnak bővebb információt.