2012-ben a Videoton a legjobb magyar üzleti márka

 Idén a Videoton végzett első helyen a Magyar Brands üzleti márkák toplistáján. A fogyasztói és üzleti kategóriában kiosztott díjakat azoknak a vállalkozásoknak ítélte oda a Superbrands Magyarország zsűrije, amelyek a hazai gazdaság sikerét testesítik meg és méltón képviselik azt határainkon innen és túl. A Videoton 2010-ben a 10., 2011-ben a 6. helyezett lett.
2012.12.12. 10:33 |
 Idén a Videoton végzett első helyen a Magyar Brands üzleti márkák toplistáján. A fogyasztói és üzleti kategóriában kiosztott díjakat azoknak a vállalkozásoknak ítélte oda a Superbrands Magyarország zsűrije, amelyek a hazai gazdaság sikerét testesítik meg és méltón képviselik azt határainkon innen és túl. A Videoton 2010-ben a 10., 2011 a 6. helyezett lett.
 A MagyarBrands program a márkákat hét kritérium alapján értékelte. Ezekben szerepet kapott a márka hazai története, ismertsége, a cég tulajdonosi viszonyai, a hazai foglalkoztatottak száma, a menedzsment összetétele, illetve a márka reputációja és identitása. Az objektív cégadatok és a független szakemberekből álló Superbrands Bizottság szubjektív megítélése alapján a Videoton minden kategóriában az élen végzett és így a TOP100 üzleti márka legjobbja lett. „A Videoton 2010-ben még csak a 10. helyen végzett, míg 2011-ben már 6. helyezett lett. Ez is mutatja, hogy nem csak a hazai ismertsége nőtt a cégnek az elmúlt években, hanem folyamatos fejlődését és igen stabil, erős pénzügyi és piaci pozícióját is elismerik.” – hangsúlyozta Horváth Csaba a Videoton Holding ZRt. Értékesítési és Marketing igazgatója.
Röviden a Videoton Holding ZRt.-ről:
 
 A Videoton a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoport, amely gyártási, és gyártáshoz kapcsolódó szolgáltatásokat kínál ipari vállalatok számára. A cég székesfehérvári székhellyel Magyarországon 9, Bulgáriában (Stara Zagora) és Ukrajnában (Munkács) 1-1 telephellyel rendelkezik. A Videoton egyrészről egy professzionális, regionális, integrált szerződéses gyártó vállalat, másrészről a Videoton saját technológiáinak és kompetenciáinak bázisán alkatrészek, szerelvények, és modulok multi-technológiájú beszállítója az elektronika, műanyag fröccsöntés, lemezmegmunkálás, mechanikai megmunkálás, szerszámgyártás, felületkezelés és a szerelési tevékenységek terén. A 7600 főt foglalkoztató Videoton árbevétele 91 milliárd Forint volt 2011-ben.
 

Gazdaság

  1. Sikeres évet zár a Videoton

    A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly. Széles Gábor úgy fogalmazott: több éve tart a gazdasági válság Európában, főként az autóiparban, ennek ellenére a Videoton "fantasztikus teljesítményt produkált" 2025-ben. 

    2025.12.15.
  2. Elismerés Sinkó Ottónak

    Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat szerdán este a Hiemer-házban. A 2025-ös esztendő díjazottja Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója, aki 34 éve dolgozik a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoportnál.

    2025.12.10.
  3. Együttműködés és

    Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.

    2025.12.04.
  4. Fejlesztések a Continestnél

    Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.

    2025.12.02.