18 pontos Albacomp siker

82-64 arányban győzött az Albacomp férfi kosárlabdacsapata szombaton a MAFC ellen hazai pályán a bajnokság 13. fordulójában.

2004.01.11. 09:54 |

Több mint egy hónapos szünet után lépett parkettre az Albacomp férfi kosárlabdacsapata szombaton este a MAFC ellen. Fodor Gergely térdsérülése miatt nem játszott.
Maljkovics triplával kezdődött a mérkőzés, majd Rowe villogott, így a 4. percben 5-tel a vendégek mentek. Bencze és Góbi pontjainak köszönhetően a 6. perc végére már 15-10 volt ide. Néhány hazai pontatlanság után a vendégek 1,5 perccel a negyed vége előtt kiegyenlítettek, majd Walker a két büntetőből egyet értékesített, így az első 10 perc után csupán 1 pont volt a különbség.
Lapov duplájával kezdődött a második negyed, majd Walker növelte 6 pontra a hazaiak előnyét. A negyed vége felé azonabn kijött a két csapat közötti különbség, hiszen a 7. percben már 40-25-re vezettek Benczéék. A félidő végére a különbség már nem változott, így 46-31-s fehérvári vezetéssel mehettek pihenni a játékosok.
Mivel a harmadik negyed 3. percének közepéig nem szerzett pontot az Albacomp, így Farkas Sándor időt kért. A MAFC közben 11 pontra feljött. A hazai gól csendet Bencze törte meg a 4. percben. Tovább csökkent a fehérvári előny, a 6. percben 8 volt a különbség. Spivey és Boros triplájának köszönhetően a záró 10 perc előtt 12-vel vezetett az Albacomp, bár ezt a játékrészt 3 ponttal a vendégek nyerték.
Spivey pontjainak köszönhetően a zárónegyed 3. percében megnyugtató, 16 pontos előnyre tettek szert a fehérváriak, ami később 20-ra emelkedett. A végén Soós és Wittmann révén a fiatalok is szerephez jutottak.
Az Albacomp végül 18 ponttal, 82-64 arányban, a vártnál talán egy kicsit nehezebben győzött. Spivey 23, Bencze 17, Walker 14 pontot szerzett, míg a vendégeknél Rowe 21, Maljkovics 14 és a remeklő Kangyal 12 pontig jutott.