10 magyar versenyző is bejutott az Öttusa Világkupa döntőjébe

Az öttusa hosszú-hosszú évekre visszanyúló történelmében a sportág magyar képviselői mindig ott voltak a világ élmezőnyében, s ez a tendencia a nők színrelépésével sem változott. Olyannyira, hogy a csütörtöki selejtezővel rajtoló SCD Holding Női Öttusa Világkupa 36 fős döntőjében tíz magyar hölgy is szerepet vállal. Kulcsár Antal szövetségi kapitány 12 versenyzőt indított a fehérvári VK-n, melynek selejtezőjében két csoportra osztották a 62 egyéni és csapatviadalra nevezett tusázót.
2007.05.24. 20:29 |

Az „A” jelű selejtező csoport, melyben az olimpiai bajnok Vörös Zsuzsa, a fehérvári Máthé Vivien és Juhász Kata, valamint Cseh Krisztina, Tóth Adrienn és Bartalis Zsófia kaptak helyet – a lövészettel kezdtek, majd a vívópást küzdelmei után az úszás során alakították ki a futás sorrendjét. A másik ágon az Alba Volán-Bericap reménységei Gyenesei Leila, Vadász Dóra, Kovács Sarolta, valamint Füri Csilla, Pataki Viktória és Kovács Orsolya versenyeztek, elsőként a Köfém-csarnokbeli víváson, majd az asszók tengere után medencébe ugrottak, s a lövészet szórta be a csoport rajtlistáját a futásra. Némi meglepetésre a KSI-s Pataki Viktória a második helyről rajtolt, s a 3000 méter megtétele után könnyedén, harmadikként futott a szombati fináléba. Ennek a csoportnak a selejtező tusakodását az angol Mhiari Spence nyerte, az amerikai Sheila Taormina előtt. A Volános Kovács Sarolta az ötödik, Gyenesei Leila a kilencedikként ért célba megerőltetés nélkül masírozva a fináléba, azonban Füri Csillának nagyot kellett futnia, hogy 16.-ként kvalifikálja magát, és dicséretes a fehérvári Vadász Dóra teljesítménye is, aki az utolsó döntős helyen 18.-ként zárta a selejtezőt.

A másik 31-es egységben Juhász Kata legjobb magyarként a második helyről rajtolt, Vörös Zsuzsa pedig a negyedikről követte őt, de Máthé Vivien sem maradt le sokkal, hatodikként indult. A fehérvári különítmény aztán remek futással uralta is az élbolyt, Vörös Zsuzsa elsőnek,  Máthé Vivien másodiknak, a 19 éves Juhász Kata pedig harmadiknak haladt át a célvonalon. Tóth Adrienn kilencedikként, Cseh Krisztina pedig tizedikként csatlakozott a döntős mezőnyhöz, a 21. helyről rajtoló Bartalis Zsófia azonban rosszul lett, és fel kellett adnia versenyt. A magyar öttusa erősségét mutatja, hogy a fiatalokkal teletűzdelt 12 fős magyar keretből 10-en jutottak az egyéni és csapatverseny döntőjébe.

Fotó: Kovács Milán