10. bajnoki címéért szállt harcba az Alba Volán SC

Az Újpest a 14., míg az Alba Volán SC 10. bajnoki címét készült megszerezni az OB1-es jégkorong bajnokság 2008-2009-es döntője előtt. A négy győzelemig tartó finálé toronymagas esélyese az EBEL-ből visszatérő Alba Volán volt, de nem lehetett félvállról venni a magyar alapszakaszt, és középszakaszt is elsöprően nyerő Újpestet. Mindkét alakulat söpréssel jutott a döntőbe, a fehérváriak a DAB-ot, az UTE a Starst ütötte el a továbbjutástól.
2009.03.13. 19:28 |

A magyar bajnokságban eddig ritkán látott iramban kezdtek a döntő résztvevői, az első percben az Alba Volán és az Újpest is helyzethez jutott. A folytatásban is nagy elánnal rohamoztak a felek, és nem csupán a lilák szlovák kapusának, Matus Palkonak akadt dolga, hanem bizony Szuper Levente is többször góltól mentette meg csapatát. Énekes Lajos együttese két emberelőnyt is elpuskázott, majd aztán a harmad végén megvillantott valamit csillogó tudásából, más kérdés, hogy az impozáns támadás végén Fekete korongja a kapuvas mellett állt meg.

Nem indult jól a második periódus, mert Martenst kiállították a bírók, és az emberelőnyt gólra váltotta az UTE: a 24. percben Hüffner csúsztatta a korongot a kapu elé, Borbás kibújt a védők közül, és a keresztvasra pattintott, amiről a hálóba hullt a korong, 0-1. A találat után a Volán leblokkolt, a vendégek intenzívek maradtak, és akár növelhették is volna előnyüket. A fehérváriak görcsösen akartak, de bárhonnan próbálkoztak, Matus Palko mindent fogott. Remekelt az újpesti hálóőr, a publikum már füttyszóval illette a hazaiak vérszegény támadójátékát, mígnem a 39. percben jött Jason Guerriero, aki Martz passzát értékesítette, egy lövőcsel után helyezett az UTE ketrecébe, 1-1.

A harmadik játékrészben már esélyt sem adott ellenfelének a kék-fehér együttes. 40 másodperccel a kezdés után Palkovics Krisztián váltotta gólra a középső harmadból átnyúló emberelőnyt, távoli lövése talált utat a kapuba. A saját térfeléről szinte kijönni sem tudó vendégek az 54. percben megint bánkódhattak, mert előbb Palkovics Krisztián növelte az előnyt lapos lövésével, majd 14 (!) másodperc elteltével Kovács Csaba 4-1-re alakította az állást egy lenullázott védelemmel szemben. Az időkérés után sem tudta rendezni a sorokat az Újpest, és a kegyelemdöfést egy remekbeszabott támadás végén Kovács Csaba vitte be. A fehérváriak 5-1-re nyertek, és a négy győzelemig tartó párharcban 1-0-ra vezetnek. Folytatás vasárnap 14.30-kor a Megyeri úton.

Alba Volán SC – Újpesti TE 5–1 (0-0, 1-1, 4-0)