-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
1,1 milliárdot nyert a város a Térségi Integrált Szakképző Központra
Újabb pályázaton szerepelt sikeresen Székesfehérvár, ugyanis a Térségi Integrált Szakképző Központ létrehozására 1,1 milliárd forintot nyert a város. Székesfehérvár gazdasági stratégiájában szerepel, hogy a töretlen fejlődés megőrzéséhez szakképzett munkaerő kell - emelte ki Warvasovszky Tihamér a pályázat kapcsán, hiszen egyre inkább olyan cégek települnek a városba, amelyek a magasabban képzett munkaerőt igénylik. Nagy eredmény, hogy nyert a város ezen a pályázaton, hiszen egy teljesen új szakképző rendszer tud megvalósulni, ami jelentős eszközfejlesztéssel is együtt jár.
Újabb pályázaton szerepelt sikeresen Székesfehérvár, ugyanis a Térségi Integrált Szakképző Központ létrehozására 1,1 milliárd forintot nyert a város. Székesfehérvár gazdasági stratégiájában szerepel, hogy a töretlen fejlődés megőrzéséhez szakképzett munkaerő kell - emelte ki Warvasovszky Tihamér a pályázat kapcsán, hiszen egyre inkább olyan cégek települnek a városba, amelyek a magasabban képzett munkaerőt igénylik. Nagy eredmény, hogy nyert a város ezen a pályázaton, hiszen egy teljesen új szakképző rendszer tud megvalósulni, ami jelentős eszközfejlesztéssel is együtt jár.
Mint ismeretes a város még tavaly szeptemberben pályázott a Térségi Integrált Szakképző Központ megvalósítására. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, hogy ennek az intézménynek a megvalósításával garantálni tudja a város azt, hogy a gazdaság igényeit szakképzési oldalról ki tudja elégíteni. Ezen a pályázaton nyolc oktatási intézmény közösen vett részt: hat fehérvári, egy móri és egy velencei intézmény közösen pályázott.
A bázisintézmény a Gróf Széchenyi István Szakközépiskola, mellette a Váci Mihály-, a Vörösmarty Mihály- és a Deák Ferenc Szakközépiskolák, illetve a Kodolányi János Szakközépiskola. Móron a Perczel Mór Szakközépiskola és a velencei Dr. Entz Ferenc Szakközépiskola és a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara.
A résztvevő iskolák vállalták azt, hogy 5 éven keresztül, 16 párhuzamos osztályt működtetnek gépipari, kereskedelmi és marketing területen. Ezzel el tudjuk érni azt, hogy a gazdaság minden igényét ki tudjuk elégíteni, nem csak Székesfehérváron, hanem a térségben is.