-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26. -
Gyóni Géza emlékezete
Gyóni Gézára, a hősi halált halt katonaköltőre emlékeztek a Szent István Művelődési Házban. Az I. világháborúban elhunyt költő munkásságát Nagy István az intézmény munkatársa idézte meg.
2026.06.25.
Zsögödi Nagy Imre kiállítása a Csók István Képtárban
A magyarországi kiállítás-körút utolsó helyszínére, Székesfehérvárra érkezett a fénnyel festő művésznek nevezett Zsögödi Nagy Imre munkásságát bemutató tárlat. A nagybányai iskola jeles művésze hű maradt a tanultakhoz, és nem felejtette el gyökereit. Aba-Novák Vilmos barátjaként pedig az anyaország iránti elkötelezettségét is megőrizte. Alkotásai - amelyeket Szabó András, a hagyatékot gondozó alapítvány kurátora ajánlott a közönség figyelmébe – egészen januárig láthatók a Csók István Képtárban.
2010.11.06. 18:44 |
A magyarországi kiállítás-körút utolsó helyszínére, Székesfehérvárra érkezett a fénnyel festő művésznek nevezett Zsögödi Nagy Imre munkásságát bemutató tárlat. A nagybányai iskola jeles művésze hű maradt a tanultakhoz, és nem felejtette el gyökereit. Aba-Novák Vilmos barátjaként pedig az anyaország iránti elkötelezettségét is megőrizte. Alkotásai - amelyeket Szabó András, a hagyatékot gondozó alapítvány kurátora ajánlott a közönség figyelmébe – egészen januárig láthatók a Csók István Képtárban.
A kiállításon dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár, Ráduly Róbert Kálmán Csíkszereda polgármestere és Vargha Tamás a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke mondott köszöntőt. Székesfehérvár polgármeste köszöntőjében a két város, Csíkszereda és Székesfehérvár kapcsolatáról is beszélt: itt jelentette be, hogy hamarosan a két település testvérvárosi megállapodást köt, melyet szimbolikus időpontban írnak majd alá.
A tárlaton a magyar örökségdíjas alkotó teljes életműve megmutatkozik. Csíkszereda Önkormányzata és a Csíki Székely Múzeum 2008 januárjában indította útjára a zsögödi Nagy Imre életművéből készült válogatást.


