-
Megnyílt H2L új tárlata
Pénteken ünnepélyes keretek között nyílt meg az Új Magyar Képtárban Hegedűs 2 László képzőművész H2 ARCHÍVUM: COMPUTER CONTACT című kiállítása, amely művészi életművének egyedülálló szeletébe enged betekintést.
2025.12.13. -
Összefogás a Sörédi Táborért
December 16-án jótékonysági Fafúvós Karácsonyi Koncertet tartanak a maroshegyi Szent Kristóf templomban 17 órakor. A jótékonysági koncertre a belépés ingyenes. A koncert ideje alatt adományokat gyűjtenek a Sörédi Tábor egyik, fogyatékkal élő felnőttek nyári táboroztatását segítő turnusának.
2025.12.13. -
Hóangyalok a Kodolányin
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel szervezett jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok tehetséges gyermekei kapják meg.
2025.12.12. -
Lábnyomaink
Fejér vármegye költőinek verseit összegző új antológiát mutattak be a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében. A huszonhárom helyi szerző műveit felvonultató kötetet Bobory Zoltán költő, a Vörösmarty Társaság korábbi elnöke szerkesztette.
2025.12.12.
Zsivajgó természet - verses műsor a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban
Sudár Annamária versmondó és Huzella Péter verséneklő közös műsorára várja az érdeklődőket január 19-én szerdán 18 órára a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház
2022.01.11. 07:48 |
A Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház ezzel a műsorral tiszteleg a közelgő Magyar Kultúra Napja előtt.
A Kosztolányi Dezső műveiből készült összeállításban elhangzó verseket a Zsivajgó természet című, 1930-ban megjelent ciklus rövid, játékosan szellemes, gyakran humoros kisprózái fogják össze az alkotók által válogatva, s a négy évszak ihlette sorrendbe rendezve. A ciklus szövegei által alkotott sokszínű szövegkörnyezetben Kosztolányi több közismert, illetve néhány ritkábban felidézett költeménye is helyet kapott – köztük az Egy kézre vágyom, a Boldog-szomorú dal, az Áprilisi ezüst eső, a Halotti beszéd, az Esti Kornél éneke, az Európa, Hajnali részegség, az Őszi reggeli és az Üllői úti fák című is – elmondva vagy megzenésítve.