-
Vigyázat csalók!
Az utóbbi időszak tapasztalatai alapján a csalók továbbra is próbálkoznak, itt Fejérben is, ezért különösen fontos a tudatos és körültekintő internetes vásárlás és befeketetés, hogy az ünnepi forgatagban senki ne váljon áldozattá.
2025.12.02. -
Illegális autóbontók
Vádat emelt a Székesfehérvári Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik engedély nélkül bontottak autókat és egyikük tárolta az alkatrészeket ingatlanán. Állampolgári bejelentés alapján a rendőrök a helyszínen leplezték le őket.
2025.12.01. -
Adventi Bűnmegelőzési Pont
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei az adventi időszakban személyes tanácsadás keretein belül várják a lakosokat Székesfehérvár belvárosába, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az év végi ünnepekkel kapcsolatos veszélyekre és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire.
2025.11.28. -
Tanácsok a tűzoltóktól adventre
Vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Egyre több helyen felkerülnek a karácsonyi fények is, sőt, sokan már november végén, december elején karácsonyfát állítanak. Annak érdekében, hogy az adventi ünnepkör ne végződjön tragédiával, előzzük meg az ilyenkor jellemző lakástüzeket.
2025.11.26.
Zsinórban mértek a rendőrök - új módszert próbáltak
A megye rendőrei pénteken lánc- sebességmérést hajtottak végre az M7-es autópályán, valamint a 7-es számú főúton. Az akció alkalmával új mérési típust is alkalmaztak, civil gépkocsival menet közben is rögzítették a gyorshajtókat. A razzia időpontjának azért a délutánt választották a közlekedési szakemberek, mert ez az az időpont, amikor a statisztikai adatok szerint megnövekszik a közlekedési balesetek száma.
2011.03.28. 11:17 |
A megye rendőrei pénteken lánc-sebességmérést hajtottak végre az M7-es autópályán, valamint a 7-es számú főúton. Az akció alkalmával új mérési típust is alkalmaztak, civil gépkocsival menet közben is rögzítették a gyorshajtókat. A balesetek csökkentése érdekében a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya sebességmérő akciót tartott pénteken délután az M7-es autópálya, valamint a 7-es számú főút megyei szakaszán. A rendőrök délután kettő órától este hat óráig összesen hat sebességmérő-eszközzel voltak kinn az utakon. A razzia időpontjának azért a délutánt választották a közlekedési szakemberek, mert ez az az időpont, amikor a statisztikai adatok szerint megnövekszik a közlekedési balesetek száma.
A trafizó rendőri egységek láncszerűen álltak fel az út szélén. Mind a Balaton, mind a főváros felé közlekedőket ellenőrizték. Új mérési típust is teszteltek. Civil gépkocsival menet közben pásztázták az autókat. A gyorshajtókat a műszer rögzítette.
Az autópályán a 130 km/-h-s sebességhatárt túllépőket regisztrálták, míg a 7-es főúton mértek mind lakott területen belül, mind lakott területek kívül. Így a településeken 50 km/h fölött közlekedőket, míg a főút többi szakaszán a 90 km/h-t meghaladó járműveket rögzítették a kamerák.
A négyórás akció során összesen 109 gyorshajtót szűrtek ki. A szabálysértések miatt közigazgatási eljárások indultak. Az új online mérőeszközök segítségével az eljárás során a szabályszegők beazonosítása leegyszerűsödhet, tekintve, hogy a gépek olyan jó minőségű felvételeket készítenek, amiken a gépkocsivezetők egyértelműen látszanak.
Az akció rekordere 190 km/h-s sebességgel egy az autópályán Balaton felé közlekedő személygépkocsi volt. A sofőrje 60 000 Ft-os pénzbírságra számíthat.