Ziffer Sándor a műkereskedelemben - Martos Gábor előadása a képtárban

Január 22-én, szerdán 17 órakor Martos Gábor műkereskedelmi szakíró tart vetített képes előadást a Ziffer Sándor a műkereskedelemben címmel a Deák Gyűjteményben. Martos Gábor PhD műkereskedelmi szakíró 2000 óta foglalkozik a műkereskedelem elméleti kérdéseivel, több száz cikket írt hazai és külföldi lapokba.
2020.01.20. 08:01 |
Ziffer Sándor a műkereskedelemben - Martos Gábor előadása a képtárban

Január 22-én a Van, aki marad… című Ziffer-kiállításhoz kapcsolódva hallhatunk előadást kizárólag arról, hogyan szerepeltek az elmúlt években, illetve hogyan szerepelnek ma Ziffer Sándor munkái a műkereskedelmi piacon.

Martos Gábor bemutatja a leütési árak alakulását; külföldön – Romániában/Erdélyben, illetve Nyugat-Európában – és persze főleg itthon legdrágábban elkelt munkáit, hogy hogyan viszonyulnak ezek más nagybányai festők alkotásainak aukciós áraihoz. Szó lesz általánosabban arról is, hogy mi befolyásolja egy-egy művész munkáinak műkereskedelmi szereplését, árainak alakulását, piaci sikereit vagy kudarcait.

Martos Gábor PhD műkereskedelmi szakíró 2000 óta foglalkozik a műkereskedelem elméleti kérdéseivel, több száz cikket írt hazai és külföldi lapokba.

2011-ben az ELTE Filozófiatudományi Doktori iskolájában – Magyarországon elsőként – doktori fokozatot szerzett a témában. 2013-ban jelent meg Műkereskedelem – Egy cápa ára című kötete. 2014-ben A tőzsdeügynök képei – Egy ismeretlen magyar műgyűjtő és kollekciójának története című könyve, 2018-ban pedig „Ilyet én is tudok…” – Sokmilliós művek kalapács alatt című kötetében az absztrakt/nonfiguratív művészet szereplésének aspektusából elemezte a világ és Magyarország műkereskedelmi piacát. Martos Gábor a CCA – Kortárs Műgyűjtő Akadémia állandó előadója, a papageno.hu kulturális weboldalon Senki többet? cím alatt rendszeresen jelennek meg blogbejegyzései a világ és Magyarország műkereskedelmének érdekességeiről.