-
Izgalmas találkozások a könyvtárban
Két izgalmas találkozás részesei lehetnek a könyvtárlátogatók Székesfehérváron. December 6-án, szombaton Bősze Ádám zenetörténész érkezik az Olvasóterembe és mutatja be a Mozart bikiniben című könyvét, majd december 10-én, szerdán Endrei Judit Kazinczy-díjas televíziós bemondó lesz az intézmény vendége. A belépés mindkét programra ingyenes.
2025.12.05. -
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Zene, tánc és irodalom a színpadon a Nyugdíjas Ki-mit-tud? gálán
Vasárnap délelőtt a huszonhat éves hagyománnyal bíró Nyugdíjas Ki-mit-tud? záró gálaműsorának adott helyet a Vörösmarty Színház.
Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében a jó hangulatú rendezvényről elmondta, hogy 112 műsorszámmal jelentkeztek idén a kulturális találkozóra, a mai gálát három elődöntő előzte meg, és így a legjobb produkciók mutatkoznak be a gyönyörű tavaszi délelőttön.
A polgármester köszöntőjében arról beszélt, hogy az idősek Székesfehérváron aktívak, kedvvel vesznek részt a rendezvényeken, örömmel töltik szabadidejüket zenés-táncos programokon, és szeretnének ezekből még többet.
Székesfehérvár aktív nyugdíjas közösségei – mondta el a polgármester személyes tapasztalataiból – szeretnének még több zenés-táncos lehetőséget a városban: „Lehet, hogy addig fáj, de ott már nem fájhat: jókedv van, mosoly és hangulat!” A szép hagyomány folytatásáért végül a szervezésben közreműködőknek, A Szabadművelődés Háza munkatársainak mondott köszönetet.
A gála táncos produkcióit Bécsiné Krämer Ágnes, a zenés műsorszámokat Varga Júlia, az irodalmi előadásokat Bakonyi István zsűritagok véleménye alapján állították össze. A színpadon a harminc műsorszámban többek között székesfehérvári, móri, táci, enyingi, nagyvenyimi és fővárosi nyugdíjasok is felléptek – és megannyi műfajban mutatkoztak be a közönségnek. A versmondók, a népdalénekesek, néptáncosok mellett volt, aki operett számot, popslágert vagy szalontáncot adott elő. Szívből jövő taps köszöntötte valamennyit – nyugdíjas ki-mit-tud? biztosan jövőre is lesz!
A fellépők közül óriási sikerük volt a nótaénekeseknek: Dr. Dienesné Fluck Györgyi szociális tanácsnok a polgármester ajándékát adta át Nagy Bálintnak, majd Vargha Tamás kormánybiztos, Székesfehérvár országgyűlési képviselője pedig Farkas Ottóné Böbének és Gabrovits Pálnak gratulált.
