-
Változás a Kortárs Fesztiválon
A várható esős időjárás miatt módosul a 25. Kortárs Művészeti Fesztivál programja. A szervezők úgy döntöttek, hogy a pénteki kiállítások megnyitója, valamint a Bartók Béla téri installációk kivételével minden programot nyárra halasztanak.
2026.05.14. -
18 éves a gyermekkórus fesztivál
Újra gyermeki énekszó tölti be Székesfehérvárt! Május 15-17-e között rendezik meg az Alba Regia Gyermek- és Ifjúsági Kórusfesztivált, melyre a házigazda városon kívül Budapestről, Kecskemétről, Kiskunfélegyházáról és Pestszentlőrincről érkeznek vendégénekkarok. Városház téri ünnepélyes megnyitó, fesztiválhangverseny, templomi fellépés és felemelő folklórprogram, záró gála várja a közönséget.
2026.05.14. -
Intarzia felsőfokon
Új kiállítás nyílt az Aranybulla könyvtárban. A tárlat látogatói Természet és Fantázia címmel, Nyilas Andrea intarziakészítő alkotásait tekinthetik meg.
2026.05.14. -
Vers a parton
Folytatódott a Vers a parton című foglalkozás a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központban. Az est ez alkalommal is egy kiemelt témára fókuszált.
2026.05.12.
Záró tárlatvezetés és könyvbemutató Fodor Orsi designer kiállításán
Utamra hulló színeim... címmel Fodor Orsi dekorfal designer alkotásaiból még 2025 decemberében nyílt kiállítás az Öreghegyi Közösségi Házban.
A háromdiplomás, négygyermekes édesanya óvónőből és waldorf pedagógusból vált nemzetközileg elismert dekorfal alkotóvá. Saját útját járva teremtette meg a „fodororsiságot” – egy egyedi, lelki és művészi síkokat összekötő látásmódot, mely falakon keresztül mesél az emberi lélekről, átváltozásról, gyógyulásról.
A különleges tárlat február 15-ig látható az Öreghegyi Közösségi Házban, ám február 14-én szombaton még egy záró tárlatvezetésen is részt vehetnek az érdeklődők.
Ez a rendezvény egyúttal egy könyvbemutatónak is helyet ad: 17.00 órai kezdettel Sárai Heni Lélekből írtam – Hogyan válhat a múlt erőforrássá? című könyvével és a szerzővel ismerkedhetnek meg a résztvevők. Ez a könyv egy őszinte vallomás. Egy nő története a bántalmazott lélek fájdalmáról, a családi titkok és kimondatlan ígéretek súlyáról – és arról az útról, amely a gyógyulás és az önazonosság felé vezet. Sárai Heni személyes történetében a múlt nem eltűnik, hanem átalakul. A sebek nyomot hagynak, de ezekből a nyomokból erő, tartás és szabadság születhet. A könyv belső küzdelmekről, felismerésekről és a változás lehetőségéről szól. A bemutatón dedikálásra is lesz lehetőség!
Ezt követően, 18.00 órától kezdődik Fodor Orsi tárlatvezetése, a programon közreműködik a Dance Academy Akro kortárs balett tánccsoport a House of Art Mozgásművészeti Tánc Akrobatika és Légtorna Stúdióból (Tata). A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!