Nyitva maradnak a bölcsődék és a kerti munkákhoz szükséges boltok is

A tegnap bejelentett korlátozások részleteiről számolt be Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádióban: a pontosítások között van, hogy nem zárnak be a bölcsődék és a kerti munkákhoz szükséges boltok is nyitva tarthatnak. Hétfőn még nyitva lehetnek a virágboltok is.
2021.03.05. 08:04 |
Nyitva maradnak a bölcsődék és a kerti munkákhoz szükséges boltok is

A korlátozások részleteivel kapcsolatban elhangzott legfontosabb információk:

- a bölcsődék: még nem zárnak be

- a szolgáltatások: "ami az élethez kell, annak kell mennie", kerti munkákhoz szükséges boltok is nyitva tarthatnak, a virágosoknak kedden kell bezárniuk

- a bértámogatást mindenkire kiterjesztik, akit érint a mostani zárás, egész március hónapra

- utazási korlátozások: a luxusvakációkat el kell halasztani, az utazók hazahozhatnak eddig ismeretlen mutánsokat, ez több esetben megtörtént már

- az állami és önkormányzati tulajdonban lévő üzlethelyiségeket bérlőknek március egészére elengedik a bérleti díjat

A már csütörtökön bejelentett korlátozásokról, az óvoda-, iskola- és üzletzárról, valamint a szolgáltatások átmeneti leállításáról és az általános maszkviselési kötelezettségről itt olvashat részletesebben!

Magyarország