-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
XXVIII. Alba Regia Éremgyűjtő Találkozó a Szent István Emlékév jegyében
2013.05.12. 12:45 |
Egy különleges éremsorozat első darabját is bemutatták vasárnap a XXVIII. Alba Regia Éremgyűjtő Találkozón. A Művészetek Házában tartott rendezvényen az ország minden részéről érkeztek éremgyűjtők, akik az ókortól napjainkig nagyon sok különleges érmét hoztak el a találkozóra.
A XXVIII. Alba Regia Éremgyűjtő Találkozón mutatták be a 2013-as Szent István Emlékév tiszteletére indított éremsorozat első darabját, mellyel az 1938-as Szent István Emlékévről és annak kiemelkedő szereplőiről, Hóman Bálint kultuszminiszterről, az akkori ünnepi események kormánybiztosáról, a magyar numizmatikai szakirodalom egyik legnagyobb alakjáról, valamint Csitáry G. Emil polgármesterről emlékeznek meg. A 33,6 gramm súlyú, ezüstből vagy bronzból készülő érempár alkotója Fritz Mihály szobrászművész és Szabó Géza ötvösmester.

A megjelenteket Igari Antal, a MÉE Fejér Megyei Alba Regia Szervezet elnöke köszöntötte és Török Pál, a Magyar Éremgyűjtők Egyesületének elnöke nyitja meg a programot, majd "Hóman Bálint, a kultúrpolitikus" címmel tartott előadást L. Simon László, az Országgyűlés Kulturális és sajtóbizottságának elnöke. Székesfehérvár városát Égi Tamás alpolgármester képviselte.
Igari Antal a Magyar Éremgyűjtők Fejér Megyei Alba Regia Szervezetének elnöke elmondta, hogy 1987 és 2011 között két részletben, 34+2 záróelemből álló éremsorozatot jelentettek meg. Az egyik részlet a Székesfehérváron koronázott, eltemetett királyok nevet viselte, míg a másik a Habsburg-uralkodókat bemutató királysor volt.
Az új sorozat Székesfehérvár nagyjait, egykori szülötteit és azokat mutatja be, akik országos vagy nemzetközi hírnevet szerezve a legtöbbet tették a városért és annak kulturális fejlődéséért. A tervek szerint a későbbiekben Ybl Miklós, Klebelsberg Kuno, Wekerle Sándor, Vörösmarty Mihály, Semmelweis Ignác, Goldziher Ignác is szerepel majd az érmeken.

