-
Meghosszabbított nyitvatartással várja a fürdőzőket a Városi Strand
Az országos tisztifőorvos június 26-a, péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást. Június 27-e, szombat nulla órától kedd éjfélig pedig harmadfokú hőségriadót rendelt el. A hőségriasztás időtartama alatt a strand egy órával tovább, vagyis este 20 óráig várja vendégeit. A csúszdák üzemideje változatlan marad, minden nap 9 és 18 óra között használhatók.
2026.06.24. -
Harmadfokú hőségriasztás lesz!
Az országos tisztifőorvos meghosszabbította péntek éjfélig a másodfokú hőségriasztást. Június 27-től szombattól június 30-án, kedd éjfélig harmadfokú hőségriasztást lép életbe. Székesfehérváron működnek az ivókutak, emellett klimatizált helyiségek is várják a fehérváriakat a hőségben.
2026.06.23. -
Áramszünet lesz Feketehegy-Szárazréten
A hálózat karbantartása miatt lesz áramszünet június 25-én Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatja a lakókat az E.ON.
2026.06.23. -
Felújítják a rendelőt
Július 1-jével kezdődik és várhatóan augusztus végéig tart a Széchenyi utca 10. szám alatti orvosi rendelő felújítása. A felújítás ideje alatt a három körzetet ellátó házi gyermekorvosok – változatlan rendelési időben – a Seregélyesi út 17. szám alatt fogadják a betegeket.
2026.06.23.
Vörös kód – van szabad férőhely a fehérvári Kríziskezelő Központban
Az intézkedés kapcsán Zsabka Attila, a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ vezetője elmondta, hogy felkészülten várta az intézmény a bejelentést, van szabad férőhelyük a rászorulók befogadására.
Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere a várható nagy hidegre tekintettel rendelte el a hajléktalan emberek életét védő, úgynevezett vörös kód kiadását. Ez vasárnap délben lépett életbe és kedden 10 óráig érvényes, ugyanis az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint ebben az időszakban éjszakánként legalább mínusz 10 fok, vagy annál hidegebb lesz. A protokoll értelmében a fedél nélkül élők számára a szociális intézmények korlátok nélkül biztosítják az életük és testi épségük megóvásához szükséges ellátást, azaz valamennyi bentlakásos szociális intézménynek be kell fogadnia a hajlék nélkül élőket, ha a hajléktalan-ellátórendszer már nem tudja.
Az intézkedés kapcsán Zsabka Attila, a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ vezetője elmondta, hogy felkészülten várta az intézmény a bejelentést: „Az időjárás-előrejelzést figyelve, már sejtettük a kód kiadását. Ennek fényében próbáltunk minden előkészületet megtenni, menedékhelyünkön és az időszakos menedékhelyen is van szabad férőhelyünk. A nemrég beszerzett két új konténerünkkel pedig nemcsak a férőhelyeink száma növekedett, de biztosítani tudjunk az izolációt is.” Mint elmondta, az a céljuk, hogy a koronavírus miatt kisebb lakóegységeket hozzanak létre, ezzel is csökkentve az esetleges megbetegedések számát. Azokat az utcán élő embereket, akik most a hideg idő beköszöntével az intézménybe költözés mellett döntenek, természetesen letesztelik, ezekben a konténerekben helyezik el, és a fedél mellett meleg étellel látják el őket. Az utóbbi napokban volt olyan személy, aki betelefonálva kért segítséget a nagy hidegre való tekintettel.
Az utcán élőkkel ebben az időszakban a központ továbbra is az Utcai Szociális Szolgálaton keresztül, a teajáratok alkalmával tartja a kapcsolatot, amely egy kicsit megváltozott a Covid-19 járvány miatt. Hétfőn és szerdán a központ munkatársai a meleg ital mellett melegételt is osztanak a rászorulóknak, akik igényelhetnek takarót, gyertyát, konzervet, maszkokat és gyógyszereket is.
A nagy hidegben még inkább fontos az emberi élet védelme. Kérik, ha bárki a közterületeken fagyoskodó hajléktalant lát, jelezze azt a Szolgálat nyilvános krízisvonalán, a +36-20-957-9410-es telefonszámon.