-
Áramszünet lesz Öreghegyen
Az áramszolgáltató közleménye szerint előre tervezett áramszünet lesz március 25-én délelőtt Öreghegyen, elsősorban a Lomnici, a Poprádi és az Udvardi utcákat érintően.
2026.03.24. -
Forgalomkorlátozás a bevásárló utcánál
Csőtörés hibaelhárítási munkák miatt forgalomkorlátozást vezetnek be a Budai út Várkörút – Távírda utca közötti szakaszán. Március 26-án, csütörtökön 8 órától tervezetten április 2-ig, csütörtökig tartó munkálatok miatt egyirányú lesz a forgalom ezen a szakaszon.
2026.03.24. -
Így szállítják el a szemetet Húsvétkor
A Depónia Nonprofit Kft. a lakossági hulladékszállítást 2026. április 3-án, pénteken és 2025. április 6-án, hétfőn a megszokott ürítési rend szerint végzi. Kérik, hogy a gyűjtőedényeket reggel 5 órára helyezzék ki!
2026.03.20. -
Feloldották az útzárat
Egy szennyvízvezeték meghibásodása okán kellett múlt pénteken zsákutcává alakítani az Árpád utcát. A javítási munkák miatt a Lövölde út szervizútján is útzárat kellett bevezetni, amelyet most feloldottak! A másik szakaszon azonban csak várhatóan április 1-jétől állhat vissza a forgalmi rend.
2026.03.19.
Volánbusz tájékoztatás - felfüggesztették az első ajtós felszállást Fehérváron is
A koronavírus terjedése elleni védekezéssel kapcsolatban a következő tájékoztatást adta a Volánbusz:
A koronavírus terjedésének megelőzése érdekében, az országos tisztifőorvos és a Nemzeti Népegészségügyi Központ ajánlásai alapján a Volánbusz Zrt. soron kívüli higiéniai intézkedéseket vezetett be utasai és munkavállalói védelmében. Az intézkedések keretében fokozottan takarítják az autóbusz-állomásokat és a járműveket, vírusölő szerrel mossák le a kapaszkodókat.
A telephelyekre javításra, revízióra és szemlére érkező járműveket a forgalom részére minden esetben csak dokumentált fertőtlenítő takarítás végrehajtását követően lehet átadni. A fertőtlenítő takarításokat minden autóbuszon el kell végezni, amely bármely célból a műszaki üzemet/telepet érinti. A fertőtlenítő takarítás a következő műveleteket tartalmazza: padlózat fertőtlenítőszeres felmosása, kapaszkodók fertőtlenítőszeres áttörlése. Az autóbuszvezetők, - amennyiben a kiállási idejük meghaladja a fél órát - a kapaszkodók napi áttörlését kötelesek elvégezni. A Szolgáltatásfelügyelet munkatársai (jegy- és bérletellenőr, szolgáltatás ellenőrzési munkatárs) folyamatosan ellenőrzik valamennyi társasági autóbusz tisztasági és higiénés állapotát, továbbá azt, hogy a járműveken az elrendelt fertőtlenítőszer és törlőkendő megtalálható-e.
Kézfertőtlenítő szereket biztosítunk az utasokkal közvetlen kapcsolatban álló munkakörökben dolgozó munkatársainknak. A fertőtlenítéshez szükséges vegyszerek és kézfertőtlenítők beszerzését – az országban elérhető készletek függvényében – végezzük, az eszközök kiosztását a beérkező készletekből biztosítjuk. A megelőzéshez szükséges többletforrást vállalatunk a járványügyi helyzet ideje alatt folyamatosan biztosítja.
A Volánbusz Zrt. folyamatos kapcsolatban áll a Koronavírus-fertőzés Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzzsel, a társaság szakemberei figyelemmel kísérik a helyzet alakulását, gondoskodnak a fertőtlenítőszer-készletek többletigényeknek megfelelő feltöltéséről, és felkészülnek a várható intézkedések zökkenőmentes végrehajtására.