Vezetéket javítanak a Rákóczi út - József utcai körforgalomnál

 Egy rendkívüli hiba elhárításán dolgoznak hétfő óta a Rákóczi út – József utcai körforgalmi csomópont környékén. A melegvíz-ellátást biztosító távhővezeték javítása idejére a környéken élők türelmét és megértését kérik. Június 27-től július 1-ig folytatódnak a javítási munkálatok, amelyek azonban már nem az éjszakai órákban, hanem napközben 7 és 17 óra között zajlanak, ezek idejére azonban teljes útlezárást vezetnek be.
2016.06.22. 15:26 |
Egy rendkívüli hiba elhárításán dolgoznak hétfő óta a Rákóczi út – József utcai körforgalmi csomópont környékén. A melegvíz-ellátást biztosító távhővezeték javítása idejére a környéken élők türelmét és megértését kérik. Június 27-től július 1-ig folytatódnak a javítási munkálatok, amelyek azonban már nem az éjszakai órákban, hanem napközben 7 és 17 óra között zajlanak, ezek idejére azonban teljes útlezárást vezetnek be.
 
Ahogy arról múlt héten már hírt adtunk, távhővezeték-javítási munkálatok kezdődtek a Rákóczi út – József utcai körforgalmi csomópontnál. Egy, a környékbeliek melegvíz-ellátását biztosító szakaszon keletkezett hiba elhárítása indokolja a soron kívüli intézkedést. A lakosoknál szerencsére nem okoz problémát a meghibásodás, mert a szolgáltató – a rendszer átszervezésével – biztosítani tudja a folyamatos ellátást, de ez csak átmeneti megoldás, a javításra mindenképpen szükség van! Hétfőn és kedden késő este a burkolatbontásra került sor, amely munkálatokért utólag is köszönik a lakók türelmét és a továbbiakban is megértésüket kérik!
 
Június 27-től július 1-ig folytatódnak a javítási munkálatok, amelyek azonban már nem az éjszakai órákban, hanem napközben 7.00 és 17.00 óra között zajlanak, ezek idejére azonban teljes útlezárást vezetnek be. A fenti időszakban a Rákóczi út páratlan oldalán lévő ingatlanokat és parkolókat gépjárművel nem lehet megközelíteni, a területet a Gáz utca irányába lehet elhagyni. A Gáz utca felöl az autósok nem hajthatnak át a csomóponton, a forgalmat az Õsz utca irányába terelik.
 
A korlátozás miatt több autóbuszjárat terelőútvonalon közlekedik az alábbiak szerint:
A „16", „16A” és „17”-es autóbuszjáratok a Szekfű Gy. u. – Széna tér – Király sor felé módosított útvonalon közlekednek mindkét irányban. Kimaradó megállóhelyek: Múzeum, Fehérvár Áruház, Széna tér (ez csak a Szedreskerti ln. felé haladó buszokra érvényes, a járatok a Rákóczi utca helyett a Széna téren állnak meg. 
 
A „23”-as jelzésű autóbuszjáratok a Videoton Ipari Park irányába a Széchenyi u. – Budai út felé módosított útvonalon járnak. Kimaradó megállóhelyek: Várkörút, Fehérvár Áruház, Széna tér. A Jancsár u. irányába közlekedő buszok az eredeti útvonalon járnak. 
 
A „24”-es és „25”-ös jelzésű autóbuszjáratok a Széchenyi u. – Budai út – Gáz u. – Király sor felé módosított útvonalon járnak. Kimaradó megállóhelyek: Várkörút, Fehérvár Áruház, Széna tér (ez csak a befelé tartó buszokra érvényes, a járatok a Rákóczi u. helyett a Gáz u.-ban állnak meg.) 
 
A „31”-es jelzésű autóbuszjáratok mindkét irányban a Deák F. u. – Budai út – Gáz u. – Király sor felé módosított útvonalon járnak. Kimaradó megállóhelyek: Fehérvár Áruház, Széna tér (ez csak a befelé tartó buszokra érvényes, a járatok a Rákóczi u. helyett a Gáz u.-ban állnak meg.)
 
A „32”-es jelzésű autóbuszjáratok mindkét irányban a Deák F. u. – Budai út – Gáz u. – Széna tér felé módosított útvonalon járnak. Kimaradó megállóhelyek: Fehérvár Áruház, Széna tér (ez csak a befelé tartó buszokra érvényes, a járatok a Rákóczi u. helyett a Gáz u.-ban állnak meg.) 
 
A „33”-as jelzésű autóbuszjáratok a Budai út – József A. u. – Rákóczi u. felé módosított útvonalon járnak. Kimaradó megállóhelyek: Budai u., Gáz u.(a járatok a Gáz u. helyett a Budai úton állnak meg), Széna tér, Fehérvár Áruház (a járatok a Rákóczi u. helyett a József u.-ban állnak meg.) 
 
A „34”-es jelzésű autóbuszjáratok a Rákóczi u. – József A. u. – Deák F. u. felé módosított útvonalon járnak. Kimaradó megállóhelyek: Fehérvár Áruház (a járatok a Rákóczi u. helyett a József u.-ban állnak meg.), Széna tér, Budai út, Gáz u., Lövölde u. A „34”-es buszok a József u.-ból nem tudnak a Budai útra balra fordulni, így a „33”-as járatoktól eltérő terelő-útvonalon közlekednek.
 
A „35”-ös jelzésű autóbuszjáratok a Prohászka O. u. – Budai út – Gáz u. – Király sor felé módosított útvonalon járnak mindkét irányban. Kimaradó megállóhelyek: Várkörút, Fehérvár Áruház, Széna tér (ez csak a befelé tartó buszokra érvényes, a járatok a Rákóczi u. helyett a Gáz u.-ban állnak meg.) Az autóbuszjáratok a terelőútvonalakon rendszeresített valamennyi megállóhelyen megállnak. A menetidőben pár perces eltérés lehet a meghirdetett időpontokhoz képest.

Közlemények

  1. Benelegszik nyáron a radiátor?

    Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.

    2026.06.26.
  2. Elmarad a meleg miatt a Vakációindító

    A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.

    2026.06.26.
  3. Diákmunka a hivatalban

    Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.

    2026.06.25.
  4. Segítség az igazolványcseréhez

    A Székesfehérvár Önkormányzata által fenntartott szociális intézmények együttműködve a Fejér Vármegyei Kormányhivatallal hathatós segítséget nyújtanak a régi típusú személyi igazolványok cseréjében. Mint ismert, augusztus 3-tól a bordó, kis könyvformátumú igazolványok érvényüket vesztik!

    2026.06.24.