Vádemelés autóbontásból származó veszélyes hulladék tárolása miatt

A Székesfehérvári Járási Ügyészség veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt vádat emelt azzal a férfival szemben, aki az udvarán gépjármű bontásából származó veszélyes, valamint egyéb hulladékot tárolt engedély nélkül.
2022.02.15. 10:54 |
Vádemelés autóbontásból származó veszélyes hulladék tárolása miatt

A férfi elhatározta, hogy a bontásra szánt gépjárművek szétszereléséből származó fémet eladja, amelyből anyagi haszonra tesz szert. A vádlott a 2021. február 25-ét megelőzően megszerzett gépjárműből, valamint a korábban az ingatlanán elhelyezett tárgyakból hulladéknak minősülő anyagokat halmozott fel, és azt az udvarán rendezetlen módon tárolta. A vádlott a gépjármű bontását a jogszabályban előírt képesítés és engedély nélkül végezte, a hulladékot pedig anélkül kezelte, hogy hulladékgazdálkodási engedéllyel rendelkezett volna.

A bontott gépjármű súlya önmagában meghaladta az 1000 kg-ot, valamint az egyéb hulladék mennyisége 6 m3 volt, így a férfi az ingatlanon együttesen jelentős mennyiségű hulladékot tárolt. A hulladékok között veszélyes hulladéknak minősülő bontott gépjárműalkatrészek, kiselejtezett hűtők, akkumulátor, égésből visszamaradt salak, elektronikai berendezések hulladékai voltak. Ezen veszélyes hulladékok alkalmasak a környezet vagy élő szervezet egyedének veszélyeztetésére, azonban a veszélyeztetés nem tekinthető jelentős mértékűnek, így nem okoz környezetkárosítást.

Az ügyészség vádiratában a terhelttel szemben tárgyalás mellőzésével, végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta.

Kék hírek

  1. Őrizetben az adathalász csalópár

    Több mint száz sértettet érintő online banki csalássorozat ügyében folytatott nyomozás eredményeként rendőrkézre került két 21 éves gyanúsított. A Fejér megyei rendőrök több hónapon át nyomoztak a duó ügyében, úgy tűnik, nemcsak csalás miatt, hanem kábítószer-kereskedelem miatt is felelniük kell a gyanúsítottaknak.

    2026.06.12.
  2. Kizuhant az ötödikről

    A József Attila Középiskolai Kollégium egyik diákja vasárnapról hétfőre virradó éjszaka zuhant ki az épületből. A gyermeket a mentők stabilizálták, jelenleg kórházban ápolják.

    2026.06.08.
  3. A rendőrség eljárást indított az összedőlt székesfehérvári épület ügyében

    A Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen indított eljárást hétfőn, miután összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron, amelynek romjai alól egy embert életveszélyes állapotban mentettek ki.

    2026.06.01.
  4. Leomlott egy bontás alatt álló négyemeletes épület - folyik a műszaki mentés

    Leomlott egy bontás alatt álló négyemeletes épület, Székesfehérváron a Takarodó úton. Egy ember a romok alatt rekedt, a székesfehérvári hivatásos tűzoltók érkeztek a baleset helyszínére, ahova több speciális és kutyás kereső-mentőegység is elindult. A műszaki mentést egy erőgép segíti az épület romjainak eltávolításában - közölte a a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője.

    2026.06.01.