-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Verespatak képekben - Fehérvárra érkezett a vándorkiállítás
Verespatak múltja, jelene, jövője képekben címmel Székesfehérváron nyitották meg hétfőn azt a vándorkiállítást, amelyet eddig 44 kelet-magyarországi településen, valamint Budapesten mutattak be. Az Öreghegyi Közösségi Házban február 15-ig látható tárlat a romániai település természeti, kulturális és történelmi értékeiből ad ízelítőt. "Verespatak neve a XXI. századi embert foglalkoztató kérdések szimbólumává vált.." - mondta a vándorkiállítás megnyitóján Csapó Csilla székesfehérvári alpolgármester.
2008.02.12. 00:39 |
Verespatak múltja, jelene, jövője képekben címmel Székesfehérváron nyitották meg hétfőn azt a vándorkiállítást, amelyet eddig 44 kelet-magyarországi településen, valamint Budapesten mutattak be.Az Öreghegyi Közösségi Házban február 15-ig látható tárlat a romániai település természeti, kulturális és történelmi értékeiből ad ízelítőt.A kiskunfélegyházi Közép-Európa Klub által összeállított kiállításon tucatnyinál több tablón, fotókon mutatják be azokat az értékeket, amelyek megsemmisültek, nagyobb részt elpusztultak volna, ha megtörténik a helységben a tervezett aranybánya-nyitás.
Verespatakon (Rosia Montana) az Erdélyi érchegységben, az Aranynégyszögben található, még fellelhető arany és ezüst kitermelésére egy kanadai-román vegyes vállalat külszíni aranybánya megnyitását tervezte, ciántechnológia felhasználásával.
A tervezett program megsemmisített volna 5 hegyet, a római és középkori bányászat régészeti maradványaival, 10 templomot, 12 temetőt, 958 gazdaságot, 900 lakóépületet, kitelepítésre ítélt volna 2150 lakót, s végzetes károkat okozott volna a természeti környezetben.
A gyulafehérvári fellebbviteli bíróság január 23-án jogerősen megsemmisítette a tervezett aranybánya-nyitást lehetővé tevő, még 2002-ben kiadott önkormányzati területrendezési engedélyeket, s a döntés alapján a környezetvédelmi engedélyeket is vissza kell vonni.
"Verespatak neve a XXI. századi embert foglalkoztató kérdések szimbólumává vált. Annak jelképévé, hogy képes -e az emberiség arra, hogy épített és természeti környezetét megőrizze, vagy elpusztítsa egyszer, s mindenkorra" - közölte a vándorkiállítás megnyitóján Csapó Csilla székesfehérvári alpolgármester.