-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Verekedés után kórház, majd irány a fogda...
Két garázdaság ügyében is eljárást indított a rendőrség vasárnap hajnalban Székesfehérváron. Lehet, hogy tévedésből vett valakin elégtételt az egyik ügy főszereplője, aki egy fehérvári szórakozóhely mosdójában vert fejbe sörösüveggel egy férfit. Ugyancsak folyamatban van annak a csoportos garázdaságnak a kibogozása, amely hajnalban történt Székesfehérváron a Palotai út- Tobak utca kereszteződésében lévő töltőállomásnál. Az öt és háromfős csoport valamennyi tagját előállították. A nyolc személy közül a sérülteket előbb kórházba szállították, majd ellátásukat követően a Székesfehérvári Rendőrkapitányság épületébe vitték.
Két garázdaság ügyében is eljárást indított a rendőrség vasárnap hajnalban Székesfehérváron.
Lehet, hogy tévedésből vett valakin elégtételt az egyik ügy főszereplője, aki egy fehérvári szórakozóhely mosdójában vert fejbe sörösüveggel egy férfit. Egy tanú elmondta, hogy látta, amint a későbbi verekedőt ismeretlenek bántalmazták a mosdóban, majd amikor onnan kijött, keresett egy sörösüveget és visszatérve kérdés nélkül fejbe verte az éppen bent tartózkodó sértettet, akinek eddig nem tudni, volt-e egyáltalán köze az őt ért bántalmazáshoz. Azokat, akik előzőleg őt bántották, látták elmenni a szórakozóhelyről. Mindkét férfi könnyebben megsérült. A kihallgatások folyamatban vannak.
Ugyancsak folyamatban van annak a csoportos garázdaságnak a kibogozása, amely hajnalban történt Székesfehérváron a Palotai út- Tobak utca kereszteződésében lévő töltőállomásnál. Az öt és háromfős csoport valamennyi tagját előállították a 4 óra 45 perckor érkezett bejelentés nyomán. A helyszínen egy úttestre dobott kést és két viperát találtak a rendőrök. A nyolc személy közül a sérülteket előbb kórházba szállították, majd ellátásukat követően a Székesfehérvári Rendőrkapitányság épületébe vitték. A személyek kihallgatása még folyamatban van. Egyelőre nem tudni, mi volt az összetűzés oka.