-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Véget ért a "European Operation Alcohol and drugs" közlekedésbiztonsági akció
A TISPOL Operational Group ez évi ellenőrzési terve alapján a „European Operation Alcohol & Drugs” közlekedésbiztonsági akció végrehajtására június 5-e és 7-e között került sor Fejér megyében. A három napos ellenőrzés elsősorban az ittas és a bódult állapotban történő járművezetés ellenőrzésére terjedt ki. Az ellenőrzés három napján 871 járművezetővel szemben alkalmaztak a rendőrök alkoholszondát, ezek közül tizenkettő jelzett ittasságot.
2008.06.10. 20:24 |
A TISPOL Operational Group ez évi ellenőrzési terve alapján a „European Operation Alcohol & Drugs” közlekedésbiztonsági akció végrehajtására június 5-e és 7-e között került sor Fejér megyében. A három napos ellenőrzés elsősorban az ittas és a bódult állapotban történő járművezetés ellenőrzésére terjedt ki. A TISPOL ellenőrzéssel egyidejűleg a leállított gépjárművek műszaki állapotának az ellenőrzésére is sor került, mely a Nemzeti Közlekedési Hatósággal történő együttműködés keretében valósult meg.
Az ellenőrzés három napján 871 járművezetővel szemben alkalmaztak a rendőrök alkoholszondát, ezek közül tizenkettő jelzett ittasságot. Ittas vezetés vétsége végett négy közlekedővel szemben büntető feljelentés, ittas járművezetés szabálysértése miatt nyolc fővel szemben szabálysértési feljelentés készült. A helyszínen nyolc sofőr vezetői engedélyét vették el az intézkedők.
Az érvénytelenség miatt hat, a jármű műszaki állapota miatt egy, illetve egyéb ok miatt négy, összesen tizenegy forgalmi engedélyt vontak be az egyenruhások.
Az intézkedő rendőrök ellenőrzéseik során 319 alkalommal tettek szabálysértési feljelentést. Az esetek valamivel több, mint két harmadában azért, mert a vezetők a megengedett legnagyobb sebességet - 44 esetben jelentősen, valamint 170 esetben nem jelentősen - túllépték.
A három nap alatt a kollégák 91 helyszíni bírságot szabtak ki, és 48 közlekedőt figyelmeztettek. A bírságolás oka jelentős számban a biztonsági eszközök, mint az öv, bukósisak, valamint a gyermekbiztonsági eszközök használatának elmulasztása miatt.
Az ellenőrzések ideje alatt 410 személy került priorálásra(?). Körözés alapján ketten, tettenérés alapján négyen akadtak fenn a hálón.