-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Vasúti átjáróknál ellenőriztek - 14 sofőr jelentősen túllépte a sebességhatárt
Az ORFK és a MÁV Rt. április 21-től egy hónapig tartó, a közút-vasút szintbeni kereszteződések biztonsága érdekében szervezett kampányt. Fejér megyében az autósok három csomópontban találkozhattak egyenruhás rendőrökkel, akik vasútbiztonsági szakemberekkel együttesen végeztek ellenőrzéseket. A végrehajtott ellenőrzések során 14 járművezetővel szemben kezdeményezett a rendőrség szabálysértési eljárást a sebességkorlátozás jelentős túllépése miatt. 42 járművezetővel szemben a sebességkorlátozás túllépése miatt helyszíni bírság kiszabására került sor.
Az ORFK és a MÁV Rt. április 21-től egy hónapig tartó, a közút-vasút szintbeni kereszteződések biztonsága érdekében szervezett kampányt. Fejér megyében az autósok három csomópontban találkozhattak egyenruhás rendőrökkel, akik vasútbiztonsági szakemberekkel együttesen végeztek ellenőrzéseket. A végrehajtott ellenőrzések során 14 járművezetővel szemben kezdeményezett a rendőrség szabálysértési eljárást a sebességkorlátozás jelentős túllépése miatt. 42 járművezetővel szemben a sebességkorlátozás túllépése miatt helyszíni bírság kiszabására került sor.
A kampány meghirdetését követően egyeztetés történt a MÁV pécsi, illetve a MÁV budapesti területi képviselőivel. Ezek alapján a megyében a sárbogárdi, illetve sárosdi vasúti átjárók, valamint a dinnyés-székesfehérvári vasúti átjáró közös ellenőrzését határozták meg. A tervezett 11 közös ellenőrzésből, az egész napos esőzések miatt, 6 közös ellenőrzés került megtartásra. További 6 esetben találkozhattak az úton lévők a kampány időszaka alatt közút-vasút szintbeni kereszteződésekben vasutas szakemberek nélkül sebességellenőrzést végző rendőrökkel.
A végrehajtott ellenőrzések során 14 járművezetővel szemben kezdeményezett a rendőrség szabálysértési eljárást a sebességkorlátozás jelentős túllépése miatt. 42 járművezetővel szemben a sebességkorlátozás túllépése miatt helyszíni bírság kiszabására került sor. Nyolc sofőrt figyelmeztetésben részesítették a rendőrök.