-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Vasárnap érkezik a Boldog Gizella ereklye Székesfehérvárra
A Családok Éve alkalmából Wilhelm Schraml passaui püspök Boldog Gizella-ereklyét ajándékoz a Székesfehérvári Egyház- megyének Spányi Antal megyéspüspök kérésére. Ünnepélyes átadására 2011. szeptember 4-én, vasárnap szentmise keretében kerül sor a székesegyházban. Szent István fejereklyéjét 1777-ben Mária Terézia hozatta vissza Raguzából; Szent Imre ujjának csontereklyéje 1930-ban érkezett vissza Aachenből Székesfehérvárra.
2011.09.03. 07:36 |
A Családok Éve alkalmából Wilhelm Schraml passaui püspök Boldog Gizella-ereklyét ajándékoz a Székesfehérvári Egyházmegyének Spányi Antal megyéspüspök kérésére. Ünnepélyes átadására 2011. szeptember 4-én, szentmise keretében kerül sor a székesegyházban.
A Család Éve egyházmegyei programjának keretében a Székesfehérvári Egyházmegye szeretné középpontba állítani a Magyar Szent Család lelki-kegyelmi segítségét is. Szent István király, Boldog Gizella királyné és Szent Imre herceg a magyar családok példaképei, akik gyakorta megfordultak Székesfehérváron. E kegyelmi évet kívánták felhasználni arra, hogy a magyar szentcsalád ismét „találkozzon" Székesfehérváron, és közös ünnep keretében kérjék közbenjárásukat keresztény családjainkért.
Szent István halála az özvegy királynénak el kellett hagynia Magyarországot, vele együtt fia, Szent Imre és férje Szent István sírját; imáiban azonban sokat könyörgött a pogánylázadásoktól, trónviszályoktól szenvedő magyar népéért. Gizella a passaui Niedernburg kolostor főnöknőjeként halt meg 1060 körül, s a niedernburgi templomban helyezték örök nyugalomra.
Szent István fejereklyéjét 1777-ben Mária Terézia hozatta vissza Raguzából; Szent Imre ujjának csontereklyéje 1930-ban érkezett vissza Aachenből Székesfehérvárra. 2011-ben, Passau püspöke, Wilhelm Schraml jóvoltából Boldog Gizella ereklyéje is Székesfehérvárra kerül - olvasható a Székesfehérvári Egyházmegye honlapján.
