-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Vasárnap ér véget a Kelet és Nyugat Szentje koncertsorozat
A Capella Savaria ünnepi koncertjével zárul szeptember 8-án, vasárnap 19.00 órakor a „Kelet és Nyugat Szentje” – koncertsorozat. A Fejér Megyei Múzeumegyesület a négy hangversenyből álló programmal tisztelgett Szent István király emléke előtt az idei esztendőben. A koncertre a belépés ingyenes. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2013.09.05. 12:22 |
A Capella Savaria ünnepi koncertjével zárul szeptember 8-án, vasárnap 19.00 órakor a „Kelet és Nyugat Szentje” – koncertsorozat. A Fejér Megyei Múzeumegyesület a négy hangversenyből álló programmal tisztelgett Szent István király emléke előtt az idei esztendőben. A koncertre a belépés ingyenes. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
A Fejér Megyei Múzeumegyesület Szent István király emléke előtt tisztelegve négy hangversenyből álló koncertsorozatot szervezett a 2013-as Emlékévben. A „Kelet és Nyugat Szentje” műsorában középkori, barokk, klasszikus és újabb kori darabok szerepeltek, amelyekkel megidézték Szent István korát, és olyan későbbi korokat is, amelyekben fontos volt Szent István tisztelete hazánktól keletre és nyugatra egyaránt.

Az Egyesület hagyományaihoz híven, a koncerteken felcsendültek olyan szerzemények is, amelyek csak a verebi Végh családnak a Szent István Király Múzeum által őrzött kottatárában maradtak fenn, és korukban, a 18-19. századok fordulóján népszerűek voltak Európa szerte. A koncertsorozat a Szent István Emlékévhez való csatlakozás mellett lehetőséget adott arra, hogy felhívják a figyelmet a múzeumi kottatárra is.
A rendezvény záróhangversenyén, szeptember 8-án, vasárnap 19.00 órakor a Capella Savaria ad ünnepi koncertet a Ciszterci templomban. Hazánk legrégebbi, korhű hangszereken játszó kamarazenekara 1981-ben alakult Szombathelyen. Újító törekvései nagy feltűnést keltettek a zenei életben. Céljául a barokk és a klasszikus zene korhű előadását tűzte ki, felhasználva a kor dokumentumait. Az alapító művészeti vezető, Németh Pál után 1999-től Kalló Zsolt, a zenekar koncertmestere irányítja az együttest. Hangszereik eredeti XVIII. századi mesterek munkái, vagy ezek másolatai. Előadásukban kamara és zenekari darabok, operák, oratórikus művek hallhatók. A székesfehérvári koncerten G. Ph. Telemann művei csendülnek fel.
A Fejér Megyei Múzeumegyesület és a Szent István Király Múzeum által szervezett hangverseny sorozatot Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Nemzeti Kulturális Alap és Végh Péter támogatta. A koncertre a belépés ingyenes. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!