-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Változik a járási hivatalok illetékességi területe - december 31-ével megszűnik a Polgárdi Járás
Magyarország Kormánya elfogadta, és a Magyar Közlöny 2014. évi 170. számában kihirdetésre került a járási hivatalok illetékességi területének változtatásával kapcsolatos, 308/2014 (XII.9.) kormányrendelet. Ennek értelmében 2014. december 31-ével megszűnik a Polgárdi Járás. Az érintett települések részben az Enyingi, illetve a Székesfehérvári Járáshoz kerülnek. További változás, hogy a Székesfehérvári Járástól a Bicskei Járáshoz kerül Gánt, valamint a Móri Járásba kerül Magyaralmás.
2014.12.16. 11:21 |
Magyarország Kormánya elfogadta, és a Magyar Közlöny 2014. évi 170. számában kihirdetésre került a járási hivatalok illetékességi területének változtatásával kapcsolatos, 308/2014 (XII.9.) kormányrendelet. Ennek értelmében 2014. december 31-ével megszűnik a Polgárdi Járás. Az érintett települések részben az Enyingi, illetve a Székesfehérvári Járáshoz kerülnek. További változás, hogy a Székesfehérvári Járástól a Bicskei Járáshoz kerül Gánt, valamint a Móri Járásba kerül Magyaralmás.
A Fejér megyét érintő változások lényege:
- 2014. december 31-ével megszűnik a Polgárdi Járás. Az érintett települések részben az Enyingi Járáshoz kerülnek (Kisláng, Lepsény, Mátyásdomb, Mezőszentgyörgy), részben pedig a Székesfehérvári Járáshoz (Füle, Jenő, Kőszárhegy, Nádasdladány, Polgárdi).
- A járási hivatalok illetékességi területének Fejér megyei változtatásai közé tartozik az is: a Székesfehérvári Járástól a Bicskei Járáshoz kerül Gánt, valamint a Móri Járásba kerül Magyaralmás.
- 2014. december 31-ével megszűnik a Polgárdi Járás. Az érintett települések részben az Enyingi Járáshoz kerülnek (Kisláng, Lepsény, Mátyásdomb, Mezőszentgyörgy), részben pedig a Székesfehérvári Járáshoz (Füle, Jenő, Kőszárhegy, Nádasdladány, Polgárdi).
- A járási hivatalok illetékességi területének Fejér megyei változtatásai közé tartozik az is: a Székesfehérvári Járástól a Bicskei Járáshoz kerül Gánt, valamint a Móri Járásba kerül Magyaralmás.
Mint arról a Fejér Megyei Kormányhivatal már korábban tájékoztatást adott, Polgárdiban járási kirendeltség működik január elsejétől, és megmarad az okmányirodai, gyámügyi feladatellátás, továbbá a hatósági, szociális ügyeket is helyben lehet majd intézni.
A Fejér Megyei Kormányhivatal és annak járási hivatalai mindent megtesznek azért, hogy továbbra is magas színvonalú közigazgatási, hatósági szolgáltatásokban részesüljenek a Polgárdiban és a környező településeken élők.