-
Megrongálták a tablókiálllítását
Ismeretlen tettesek megrongálták a Szent István Király Múzeum szabadtéri tablókiállításának több alkotását Székesfehérvár Belvárosában. Az intézmény megtette a rendőrségi feljelentést.
2026.04.29. -
Három fiatal fát is megvagdostak a vandálok az Aranybullánál
Az elmúlt napokban megint vandálok jártak az Aranybullánál és sajnos három fiatal fának a törzsét úgy összevagdalták, hogy kérdéses az életben maradásuk. Amit ilyen esetben tenni lehet az az, hogy fa sebkezelővel lekezelik a kertészek a sérüléseket és reménykedünk, hogy begyógyulnak.
2026.04.29. -
Harmincöt éves a Polgárőrség
A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség a székesfehérvári Főnix Rendezvény és Lovasparkban tartotta közgyűlését. Az elmúlt évben Fejér vármegye 104 egyesületének, 4278 polgárőre összesen 781.962 óra szolgálatot teljesített, amely országosan is kiemelkedő eredménynek számít.
2026.04.26. -
Új tűzoltóautó Fehérváron
Korszerű, komplex gépjárműfecskendővel bővült a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság eszközparkja. Az európai uniós támogatással beszerzett HEROS–AquaMAN 4000-es járművet ünnepélyes keretek között mutatták be. A modern kialakítású és felszereltségű tűzoltóautó tűzeseteknél és műszaki mentéseknél egyaránt hatékonyan vethető be.
2026.04.22.
Vádat emelt az ügyészség - megöléssel fenyegette a védőnőt
A vádirat szerint a 42 éves székesfehérvári nő unokaöccsének 2020-ban gyermeke született, akinek táplálásával gondok voltak, kétszer kórházi kezelésre is szorult. Emiatt a szülőknek hetente jelentkezniük kellett a gyermek háziorvosánál és a védőnőnél.
A vádlott úgy gondolta, hogy a gyermek megfelelően fejlődik, ezért többször felhívta szolgálati telefonján a gyermek védőnőjét, és számon kérte munkavégzése miatt.
Majd 2021. január 14-én egy ismételt telefonhívás során meg is fenyegette, hogy megöli, ha feljelentést tesz a gyámhatóságnál a gyermek fejlődése miatt.
Egy nappal később ismételten, többször hívta a védőnőt, majd amikor sikerült utolérnie a nő egyik munkatársát, rajta keresztül újból megfenyegette a sértettet, hogyha nem fejezi be a gyermek fejlődésének ellenőrzését, felakasztja. Az ügyészség a büntetlen előéletű elkövetővel szemben tárgyalás mellőzésével felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta.