-
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Megnyílt a strandkönyvtár
Június 27-e és augusztus 22-e között szombatonként strandkönyvtár várja a Városi Strandra érkezőket. A könyvespolcokon minden korosztály talál kedvére valót, szórakoztató- és szépirodalomból, gyerekkönyvekből és folyóiratokból kölcsönözhetnek olvasnivalót.
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Ünnepi hálaadó mise a Bazilikában
2009.02.17. 12:11 |
Ünnepi hálaadó szentmisét tartott a Bazilikában püspökké szentelésének 20. évfordulója alkalmából Takács Nándor nyugalmazott székesfehérvári, Mayer Mihály pécsi megyés püspök, valamint Várszegi Asztrik püspök, pannonhalmi főapát. A püspökök Spányi Antal megyés püspök meghívására érkeztek a székesfehérvári Székesegyházba, a hálaadó szentmise főcelebránsa Dr. Paskai László bíboros volt. Az egyházi ünnepségen fehérvári közéleti szereplők mellett a város polgármestere is részt vett.
KÉPGALÉRIA



1989. február 11-én az esztergomi bazilikában Paskai László bíboros úr öt új püspököt szentelt fel. Az azóta elhunyt Ács István egri és Dékány Vilmos esztergomi segédpüspököt, valamint Mayer Mihály pécsi, Takács Nándor székesfehérvári püspököt és Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát urat. Ennek a szentelésnek 20 éves fordulóján mutattak be hálaadó szentmisét a Székesegyházban.
KÉPGALÉRIA



1989. február 11-én az esztergomi bazilikában Paskai László bíboros úr öt új püspököt szentelt fel. Az azóta elhunyt Ács István egri és Dékány Vilmos esztergomi segédpüspököt, valamint Mayer Mihály pécsi, Takács Nándor székesfehérvári püspököt és Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát urat. Ennek a szentelésnek 20 éves fordulóján mutattak be hálaadó szentmisét a Székesegyházban.