-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Ünnepélyes keretek között nyitották meg a Fehérvár Szalon 2012 képzőművészeti kiállítást
Tizenkettedik alkalommal nyílt meg a Fehérvár Szalon című képző-, ipar- és fotóművészeti kiállítás, amelyen fehérvári amatőr és profi művészek alkotásai tekinthetők meg, a Volksbank Galériában, a Táncsics Mihály u. 7. szám alatt. A tárlatot Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Fejér Megyei Önkormányzat, a Városi Képtár - Deák Gyűjtemény és a Magyarországi Volksbank Zrt. támogatta, idén 63 alkotó 102 alkotása november 15-ig lesz látható, a belépés ingyenes.
2012.10.18. 17:53 |
Tizenkettedik alkalommal nyílt meg a Fehérvár Szalon című képző-, ipar- és fotóművészeti kiállítás, amelyen fehérvári amatőr és profi művészek alkotásai tekinthetők meg, a Volksbank Galériában, a Táncsics Mihály u. 7. szám alatt. A tárlatot Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Fejér Megyei Önkormányzat, a Városi Képtár - Deák Gyűjtemény és a Magyarországi Volksbank Zrt. támogatta, idén 63 alkotó 102 alkotása november 15-ig lesz látható.
Minden második évben, így 2012-ben is megnyílt a Fehérvár Szalon. Idén Brájer Éva alpolgármester nyitotta meg a tárlatot, melyről elmondta, hogy nagyon fontos szerepet tölt be a város életében és jól mutatja Székesfehérvár kultúrája milyen gazdag. A városnak az a feladata, hogy lehetőséget biztosítson az alkotóknak, hogy találják meg a lehetőségeiket. A kulturális intézmények átalakulóban vannak, a megyei intézmények, múzeumok Székesfehérvárhoz fognak tartozni de remélem, hogy a jövőben is meg lesz a Fehérvár Szalonnak helye - tette hozzá Brájer Éva.
A megnyitón a zsűri nevében Barabás Gyula képzőművész értékelte a szalonba érkezett műveket. A nagy múltú rendezvényen idén is számos díjat osztottak ki, többek között Székesfehérvár MJV elismerését is, melyet idén egy fiatal hölgy, Szalai Dorottya kapott. A város mellett Fejér Megye, a Székesfehérvár Fejlődésért Alapítvány, a Videoton Dolgozókért Alapítvány, az Alpha Holding Kft., a Karsai Műanyagtechnika Holding Kft. és a Kirst Optika díjait is átadták. A kiállításra a belépés ingyenes, hétfőtől szerdáig 8 és 16 óra között, csütörtökön 8 és 18 óra között, pénteken pedig 8 és 14 óra között tekinthető meg, egészen november 15-ig.