-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Ülést tartott a Kistérségi Fejlesztési Tanács - pályázik a Székesfehérvári kistérség is
Szerdán délelőtt Warvasovszky Tihamér elnök vezetésével a székesfehérvári városházán összeült a 18 települést magába foglaló Székesfehérvári Kistérségi Fejlesztési Tanács. A testület fő napirendi pontként megtárgyalta és elfogadta azt a pályázatot, amely a Tanács melletti munkaszervezet kialakításához szükséges állami támogatás elnyerését célozza meg. A pályázatot a Területpolitikai Kormányzati Hivatal írta ki. A Tanács - a pályázat elnyerése esetén, pályáztatás útján - két fő szakember alkalmazását tervezi, az irodát pedig Székesfehérvár Önkormányzata biztosítaná. A pályázott támogatási összeg 6,6 millió Ft, amely két év költségeihez való hozzájárulást fedezné.
Szerdán délelőtt Warvasovszky Tihamér elnök vezetésével a székesfehérvári városházán összeült a 18 települést magába foglaló Székesfehérvári Kistérségi Fejlesztési Tanács. A testület fő napirendi pontként megtárgyalta és elfogadta azt a pályázatot, amely a Tanács melletti munkaszervezet kialakításához szükséges állami támogatás elnyerését célozza meg. A pályázatot a Területpolitikai Kormányzati Hivatal írta ki. A Tanács - a pályázat elnyerése esetén, pályáztatás útján - két fő szakember alkalmazását tervezi, az irodát pedig Székesfehérvár Önkormányzata biztosítaná. A pályázott támogatási összeg 6,6 millió Ft, amely két év költségeihez való hozzájárulást fedezné.
A Tanács tagjai tárgyaltak a székesfehérvári kistérségi orvosi ügyelet kialakításával kapcsolatos feladatokról is. Továbbá elhatározták, hogy a települések által készített céljellegű decentralizált (CÉDE) támogatásra vonatkozó pályázatokat az elkövetkezendő időszakban a Tanács koordinálja. Végezetül a résztvevők abban is döntöttek, hogy a Székesfehérvár által elnyert, 340 millió forintos informatikai fejlesztést lehetővé tevő GVOP pályázat (Székesfehérvár - a térség szolgáltató e-önkormányzata) végrehajtó projektszervezetébe Borján Pétert, Kőszárhegy polgármesterét delegálják.