-
Téli tárlat február 18-ig
A hagyomány idén sem szakad meg: február 2-án nyílik a Téli Tópartis Tárlat, amelyen az érdeklődők betekintést kaphatnak a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnáziumban tanuló művészeti tagozatos diákok alkotásaiba.
2026.02.02. -
Gyertyaszentelő a Székesegyházban
Február 2-án hétfőn, Urunk bemutatásának ünnepén, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján, 16 óra 30-kor közös zsolozsmát, majd 17 órától koncelebrált ünnepi szentmisét tartanak a Székesegyházban. A Megszentelt élet világnapján együtt imádkozhatnak a hívek a szerzetesekkel, szerzetesnővérekkel, a Prohászka Imaszövetség tagjaival és a plébániákon működő közösségek és a lelkiségi mozgalmak képviselőivel.
2026.02.02. -
Emberi sorsok a Don-kanyarban
Rendhagyó történelemórát tartottak a Vármegyeházán. A középiskolás diákok a Don-kanyar tragédiájának történelmi hátteréről hallhattak előadást, valamint mini kiállítás keretében tekinthették meg a katonai egyenruhákat és felszereléseket.
2026.01.30. -
Mezőföld tánchagyományai
Béresek nyomában címmel a Mezőföld hagyományait idézték meg a Táncházban. A koreográfiákat Majoros Róbert és Majorosné Szabó Veronika jegyzi.
2026.01.30.
Újabb lépések - Szentes Ottokár kiállítása a Pelikán Galériában
Szentes Ottokár alkotásaiból nyílik kiállítás a Pelikán Galériában. Az Újabb lépések című tárlatot maga a művész, a Székesfehérvári Művészek Társaságának tagja ajánlja a látogatók figyelmébe. A 18 órakor kezdődő eseményen közreműködik Fersch Renáta és Radics Éva.
2024.09.18. 13:20 |
Szentes Ottokár 1998 óta rendszeresen részt vesz a Fehérvári Szalon, a Fejér Megyei Tárlat és a Székesfehérvári Művészek Társasága kiállításain.
Organikus és ugyanakkor konstruktív megfogalmazás jellemzi munkáit, mind a plasztika mind pedig a festészet területén. Jellemzően elvont, absztrakt műveket készít, amelyek egyszerre organikusak és geometrikusak. Legújabb, frissen készült alkotásaiból nyílik kiállítás a Pelikán Galériában szeptember 20-án, pénteken 18 órakor.
Az Újabb lépések címet viselő tárlatot maga az alkotó ajánlja a művészetet kedvelők figyelmébe. Az esten közreműködik Fersch Renáta (fuvola) és Radics Éva (ének, handpan). Minden érdeklődőt szeretettel várnak!