-
Vigyázat csalók!
Az utóbbi időszak tapasztalatai alapján a csalók továbbra is próbálkoznak, itt Fejérben is, ezért különösen fontos a tudatos és körültekintő internetes vásárlás és befeketetés, hogy az ünnepi forgatagban senki ne váljon áldozattá.
2025.12.02. -
Illegális autóbontók
Vádat emelt a Székesfehérvári Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik engedély nélkül bontottak autókat és egyikük tárolta az alkatrészeket ingatlanán. Állampolgári bejelentés alapján a rendőrök a helyszínen leplezték le őket.
2025.12.01. -
Adventi Bűnmegelőzési Pont
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei az adventi időszakban személyes tanácsadás keretein belül várják a lakosokat Székesfehérvár belvárosába, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az év végi ünnepekkel kapcsolatos veszélyekre és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire.
2025.11.28. -
Tanácsok a tűzoltóktól adventre
Vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Egyre több helyen felkerülnek a karácsonyi fények is, sőt, sokan már november végén, december elején karácsonyfát állítanak. Annak érdekében, hogy az adventi ünnepkör ne végződjön tragédiával, előzzük meg az ilyenkor jellemző lakástüzeket.
2025.11.26.
Új tűzoltó létrát kapott Székesfehérvár
Az új tűzoltó létra előreláthatóan decemberben már szolgálatba is állhat Fehérváron. Jelenleg a kezelők képzés folyik, a sikeres vizsgákat követően lehet leváltani azt az emelőkosaras gépjárművet, amely több mint húsz éve szolgálja Fejér megye és Székesfehérvár biztonságát. A Magirus M 42 L magasból mentő szer akár tizennégy emeletes épületnél is használható mentésre és tűzoltásra.
2014.12.12. 12:35 |
Az új tűzoltó létra előreláthatóan decemberben már szolgálatba is állhat Fehérváron. Jelenleg a kezelők képzés folyik, a sikeres vizsgákat követően lehet leváltani azt az emelőkosaras gépjárművet, amely több mint húsz éve szolgálja Fejér megye és Székesfehérvár biztonságát.

Megközelítőleg két és fél milliárd forint értéket képvisel az a tizenhárom, speciális rendeltetésű jármű, amelyet az országos katasztrófavédelmi főigazgató adott át december 11-én. A gépjárművek közül az egyik magasból mentő létraszert, Székesfehérvár kapta.
A rendezvényen a gépjármű kulcsát Magosi Lajos tűzoltó ezredes, megyei katasztrófavédelmi igazgató vette át. A Magirus M 42 L magasból mentő szer akár tizennégy emeletes épületnél is használható mentésre és tűzoltásra. A kitolt létrával létrahíd üzemben több mint húszméteres távolságot képes áthidalni, egyszerre tizenketten tartózkodhatnak a létraszerkezeten. A jármű rendelkezik egy számítógép által vezérelt stabilizáló programmal, ez képes csökkenteni a működés közbeni kilengést. A mentőkosárban egyszerre három ember fér el. Amikor daru üzemmódban használják, négy tonnányi terhet tud felemelni. A jármű vízágyúja elektromos vezérlésű, a kezelőállásokból távirányítással kezelhető, 10 bar nyomás mellett 2500 liter/perc teljesítménnyel.
Az ünnepélyes keretek között történő átadáson dr. Bakondi György, országos főigazgató úgy fogalmazott, az új tűzoltó szerek fontos lépést jelentenek a hivatásos katasztrófavédelmi szervezet technikai fejlesztésében. Budapesten, a Mogyoródi úti épület előtt felsorakoztatott létraszerekről szólva a főigazgatóság vezetője elmondta, hogy ezek a járművek nemcsak annak az öt városnak a biztonságát szolgálják, amelyik tűzoltóságán helyet kapnak, hanem általuk javul a térségek ellátása is.