Új musical ősbemutatójához keres főszereplőket a Vörösmarty Színház

Mark Twain: Koldus és királyfi című regényéből készült adaptáció 2013. decemberi bemutatójának címszerepeire keres 15-20 év közötti fiúkat a Vörösmarty Színház musical-szintű énektudással. A válogatásnál előnyben vannak az ikrek, a pótmeghallgatás jelentkezési határideje: 2013. május 22.
2013.05.13. 14:48 |
Mark Twain: Koldus és királyfi című regényéből készült adaptáció 2013. decemberi bemutatójának címszerepeire keres 15-20 év közötti fiúkat a Vörösmarty Színház musical-szintű énektudással. A válogatásnál előnyben vannak az ikrek, a pótmeghallgatás jelentkezési határideje: 2013. május 22.
 
A meghallgatásra két dallal, valamint 2 verssel és/vagy prózával kell készülni!  Jelentkezni fényképpel, elérhetőségekkel ellátott önéletrajzokkal lehet e-mailben Szabó Kata művészeti titkárnál a muveszet-t@vorosmartyszinhaz.hu címen. A meghallgatás várható időpontja: 2013. május 25. szombat.
 

Kultúra

  1. XVI. Zenélő Kultúr Udvar

    Az Oskola utca 10. szám alatti, a Városi Képtár – Deák Gyűjteménynek is otthont adó belvárosi lakóház udvara adott otthon a Zenélő Kultúr Udvar programnak. A Fehérvári Polgárok Egyesülete immár XVI. alkalommal szervezte meg ezt a színekben és dallamokban gazdag rendezvényt, amelynek során a színpadon zenészek, énekesek, színjátszók váltották egymást, változatos műsort kínálva a közönségnek.

    2026.08.22.
  2. Fivérek a Díszudvaron

    A Székesfehérvári Királyi Napokon péntek este tartották a Fivérek című darab nyilvános főpróbáját. A Matuz János által írt és rendezett, a Szent István uralkodását követő évtizedekről, trónviszályokról szóló előadást az eső miatt félbe kellett szakítani. A Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda Szignum Műhelyének diákszínjátszói a kényszerű szünet után, nehezített körülmények között, de befejezték az előadást.

    2026.08.22.
  3. Kenyérszentelés Kisfaludon

    A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.

    2026.08.21.
  4. Kodály Zoltán: Háry János

    Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.

    2026.08.21.