-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Új harangok költöztek a ciszterci templom néma tornyaiba
Pénteken ünnepélyes keretek között adták át a Fő utcai ciszterci templom megújított homlokzatát, és szentelték meg három új harangját. Az Õrbottyánban öntött nyolcvan kilogrammos Szent Tamás, százhatvan kilós Szent István és háromszáz kilós Szentháromság harang jelzi ezentúl az idő múlását és a szentmisék kezdetét. A három új harang öntője, az őrbottyáni Gombos Miklós aranykoszorús harangöntő is részt vett a pénteki szentelésen.
2014.06.06. 19:33 |
Pénteken ünnepélyes keretek között adták át a Fő utcai ciszterci templom megújított homlokzatát, és szentelték meg három új harangját. Az Õrbottyánban öntött nyolcvan kilogrammos Szent Tamás, százhatvan kilós Szent István és háromszáz kilós Szentháromság harang jelzi ezentúl az idő múlását és a szentmisék kezdetét.
KÉPGALÉRIA
KÉPGALÉRIA
A Ciszterci Rend kezelésében álló templom régi-új arcával meghatározó épületévé vált a Fő utcának. Az ünnepélyes átadásra pénteken került sor, a rendezvény keretében szentelték fel a három új harangot, melyek a hat évtizede néma tornyokba költöztek. Az Õrbottyánban öntött nyolcvan kilogrammos Szent Tamás, százhatvan kilós Szent István és háromszáz kilós Szentháromság harang jelzi ezentúl az idő múlását és a szentmisék kezdetét. A templom építtetői, a jezsuiták több mint kétszázhatvan éve fekete-fehérre színezték az épületet.
A ciszterci templom déli harangszavát az egykori Ignác-harang kicsinyített mása, a Szentháromság harang üti el mától. A három új harang öntője, az őrbottyáni Gombos Miklós aranykoszorús harangöntő is részt vett a pénteki szentelésen. A templom eredeti vakolatának kutatásakor az derült ki, hogy az alapvakolat világos, fehérbe hajló volt, ugyanakkor a falpillérek, párkányok, stukkók a feketéhez közeledtek. Nagy volt a dilemma, hogy vállalják-e ezt a markáns kontrasztot a mai színes környezetben, végül a műemlékvédelmi hatóság a sötétszürke árnyalat mellett állt ki. Így született ez az egyedi épületszín a jelenlegi belvárosi barokk környezetben.
A városban 1688-ban megtelepedő jezsuiták templomukat 1745-51 között építették. 1814-től ciszterci rend kezelésében áll. 1944-ben önálló lelkészség kiválva a belváros területéből, 1948-tól plébánia rangot kapott.


