-
Mentők napja
Mentőszolgálat Közép-Dunántúli Regionális Mentőszervezete. A Szent György Kórház auditóriumában szervezett rendezvényen számos bajtárs kapott elismerést kitartó és odaadó szolgálatért, a megjelenteket pedig dr. Jászkuti Ákos Péter regionális igazgató, dr. Fajta György Ádám ügyeleti igazgató és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte.
2026.06.18. -
Balesetszimuláció a Tóvárosi Iskolában
Hétfőn délelőtt a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Szervezete a kéklámpás szervekkel közösen látványos balesetszimulációs gyakorlatot tartott a Tóvárosi Általános Iskola DÖK-napján. A gyakorlat követően a diákok a rendvédelmi és sürgősségi szervezetek által felállított állomásokon megismerkedhettek munkájukkal, hivatásukkal is.
2026.06.15. -
Őrizetben az adathalász csalópár
Több mint száz sértettet érintő online banki csalássorozat ügyében folytatott nyomozás eredményeként rendőrkézre került két 21 éves gyanúsított. A Fejér megyei rendőrök több hónapon át nyomoztak a duó ügyében, úgy tűnik, nemcsak csalás miatt, hanem kábítószer-kereskedelem miatt is felelniük kell a gyanúsítottaknak.
2026.06.12. -
Kizuhant az ötödikről
A József Attila Középiskolai Kollégium egyik diákja vasárnapról hétfőre virradó éjszaka zuhant ki az épületből. A gyermeket a mentők stabilizálták, jelenleg kórházban ápolják.
2026.06.08.
Tűz volt reggel az Attila utcában - a nyulakat és a házat is megmentették a tűzoltók
2009.05.18. 10:16 |
Hétfőn kora délelőtt háromnegyed kilenckor érkezett a jelzés a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére, mely szerint Székesfehérváron az Attila utcában családi ház tetőszerkezete ég. A jelzésnek megfelelően Sajtós László tű. főtörzsőrmester I-es kiemelt fokozatot rendelt el, melynek megfelelően két gépjárműfecskendő és a vízszállító kezdte meg a vonulást. A székesfehérvári egységek a riasztástól számított három percen belül kiérkeztek a laktanyától három utcára lévő családi házhoz.KÉPGALÉRIA
A helyszínen egy családi ház mellett farakás égett, s a lángok már elérték az épület előtetejét valamint a ház hátsó falánál lévő nyúlketrec fa oldalát. A ház füsttel telítődött. A tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően a lángok a családi ház tetőszerkezetére és a lakrészre nem terjedtek át, s a nyúlketrecet is sikerült megmenteni a lángoktól. Az oltási munkálatok során a megégett farakást a tűzoltók megbontották. A tűzben a ház körülbelül 20 négyzetméteres előteteje a lángok martalékává vált, valamint a farakáshoz támasztott két kerékpár megégett. Személyi sérülés nem történt, a tűzoltók kiérkezésekor az épületben már senki sem tartózkodott.