-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Turisztikai fogadóközponttal bővült a Károlyi-kastély idegenforgalmi kínálata
A Károlyi-kastély turisztikai fogadó- központjának felújítási munkái 2014 októberére befejeződnek. Az egykori mosóház épülete színesíti a kastély-együttes kultúrában, turizmusban és oktatásban betöltött szerepét. A fogadóközpont lehetőséget biztosít erdei iskolai programok, tudományos előadások, oktatási tevékenység, illetve kézműves foglalkozások szervezésére is.
2014.09.29. 18:02 |
A Károlyi-kastély turisztikai fogadóközpontjának állagmegóvási és átalakítási munkái 2014 októberére befejeződnek. A fejlesztéseknek köszönhetően az egykori mosóház épülete olyan új funkciókat lát el, mellyel színesíti a kastély-együttes kultúrában, turizmusban és oktatásban betöltött szerepét. A fogadóközpont mindemellett lehetőséget biztosít erdei iskolai programok, tudományos előadások, oktatási tevékenység, illetve kézműves foglalkozások szervezésére is.

„A fehérvárcsurgói Károlyi-kastély turisztikai fogadóközpontjának fejlesztése” című KDOP-2.1.1/B-12-2012-0007 azonosító számú projekt keretében, mintegy 98 millió forintos Európai Uniós támogatásból valósul meg a Károlyi-kastély egykori mosóházának átalakítása. Az épület szerkezetének fejlesztésére és az állagmegóvási munkákra a magyar állam képviseletében eljáró Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. a támogatást 81 millió forinttal egészítette ki. A beruházás eredményeként 2014. utolsó negyedévében egy teljesen felújított, modern turisztikai fogadóközpontot látogathatnak az érdeklődők.
Az új fogadóközpont épületének állagmegóvási munkái közül az épület tetőszerkezetének felújítása, a nyílászárók cseréje, illetve a gépészeti feladatok lezárultak. Jelenleg a külső tereprendezés van folyamatban, illetve a központ homlokzatfalának festése zajlik. A kivitelező az eddig lezárult feladatokat az elvárt minőségben teljesítette.

A volt mosóház épületének fejlesztési munkái 2014. szeptember 19-én értek véget, ekkor megkezdődött a műszaki átadás és a használatba vétel. Az átvételi folyamat lezárulását követően elindul a turisztikai fogadóközpont belső tereinek – turisztikai információs központnak, a kiállítótermeknek, a turistabüfének – berendezése. Október folyamán várhatóan a belső térrendezési munkák is befejeződnek.

A turisták és érdeklődők számára egy központi fogadóhelyszínen elérhetővé válik minden információ a kastélyról, a környék látnivalóiról, programjairól, illetve a környékbeli rendezvényekről. A turisztikai központban lehetőség nyílik majd a XIX. századi európai és magyar kertművészetet, és a fehérvárcsurgói park történetét ismertető állandó kiállítás, valamint időszaki kiállítások megtekintésére. A központban kialakítottak egy büféhelyiséget, valamint egy kerékpárkölcsönzőt, amihez egy önkiszolgáló kerékpárszerviz, és a turisták számára külön női és férfi öltöző-zuhanyozó egység is tartozik. A fogadóközpont mindemellett lehetőséget biztosít erdei iskolai programok, tudományos előadások, oktatási tevékenység, illetve kézműves foglalkozások szervezésére is.