-
Balesetszimuláció a Tóvárosi Iskolában
Hétfőn délelőtt a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Szervezete a kéklámpás szervekkel közösen látványos balesetszimulációs gyakorlatot tartott a Tóvárosi Általános Iskola DÖK-napján. A gyakorlat követően a diákok a rendvédelmi és sürgősségi szervezetek által felállított állomásokon megismerkedhettek munkájukkal, hivatásukkal is.
2026.06.15. -
Őrizetben az adathalász csalópár
Több mint száz sértettet érintő online banki csalássorozat ügyében folytatott nyomozás eredményeként rendőrkézre került két 21 éves gyanúsított. A Fejér megyei rendőrök több hónapon át nyomoztak a duó ügyében, úgy tűnik, nemcsak csalás miatt, hanem kábítószer-kereskedelem miatt is felelniük kell a gyanúsítottaknak.
2026.06.12. -
Kizuhant az ötödikről
A József Attila Középiskolai Kollégium egyik diákja vasárnapról hétfőre virradó éjszaka zuhant ki az épületből. A gyermeket a mentők stabilizálták, jelenleg kórházban ápolják.
2026.06.08. -
A rendőrség eljárást indított az összedőlt székesfehérvári épület ügyében
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen indított eljárást hétfőn, miután összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron, amelynek romjai alól egy embert életveszélyes állapotban mentettek ki.
2026.06.01.
Trafikrablás - kilőtték a rabló bombáját a József Attila utcában (frissítve)
Bombával fenyegetőzve rabolt ki egy trafikot a Budai út - Gáz utca kereszteződésében egy férfi, a 88-as születésű fiatalt a rendőrség állampolgári segítséggel a József utcában fogta el. A tűzszerészek is kivonultak akik hatástalanították a bombát, mindeközben 357 lakót kellett kimenekíteni. A József Attila utca 10-12 szám alatt 2x42 lakásból, a József Attila utca 21-23-ból 2x30 lakásból kellett kimenekíteni az embereket. A bombát kilőtték 21:35-kor és szerencsére senkinek nem lett semmi baja.
2014.11.22. 20:55 |
Bombával fenyegetőzve rabolt ki egy trafikot a Budai út - Gáz utca kereszteződésében egy férfi, a 88-as születésű fiatalt a rendőrség állampolgári segítséggel a József utcában fogta el. A tűzszerészek is kivonultak akik hatástalanították a bombát, mindeközben 357 lakót kellett kimenekíteni. A József Attila utca 10-12 szám alatt 2x42 lakásból, a József Attila utca 21-23-ból 2x30 lakásból kellett kimenekíteni az embereket. A bombát kilőtték 21:35-kor és szerencsére senkinek nem lett semmi baja.
KÉPGALÉRIA
KÉPGALÉRIA
Az utca mindkét oldalán a tűzoltók zárták az utat, de készenlétben álltak a rendőrök és a mentők is. Minden szerv nagy erőkkel vonult ki a helyszínre, sőt még a város polgármestere és a Székesfehérvári Járási Hivatal vezetője is a helyszínen volt.. Szerencsére senkinek nem esett bántódása és a lakók is visszatérhettek otthonaikba.
A rendőrség hivatalos tájékoztatása szerint a rendőrök állampolgári segítséggel fogták el azt a 26 éves férfit, aki robbantással fenyegetve rabolta ki egy székesfehérvári trafik alkalmazottját. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást a 26 éves V. Tamással szemben.
A helyi férfit azzal gyanúsítják a nyomozók, hogy 2014. november 22-én 18 órakor bement egy székesfehérvári Nemzeti Dohányboltba, ahol az alkalmazottat azzal fenyegette, hogy a nála lévő bombával felrobbantja a helyiséget, ha nem adja át a kassza tartalmát. A férfi a bevétellel a József Attila utca irányába menekült, ahol négy állampolgár feltartóztatta a járőrök érkezéséig, akik elfogták a rablót. A rendőrök a férfinél lévő táskában egy robbanószerkezetnek látszó tárgyat találtak. A szerkezetet, ami a jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint robbantás kiváltására nem volt alkalmas, a Készenléti Rendőrség tűzszerészei vizsgálták meg.
V. Tamást a rendőrök a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra előállították, ahol gyanúsítottként hallgatták ki, bűnügyi őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatásának indítványozását.
