-
Eperhajó – felszállás a fedélzetre!
A Vörösmarty Mihály Könyvtár Bűvös hetes programsorozatának hetedik állomásán május 22-én, pénteken 16 órától Kalmusné Idrányi Eszter zenetanítási módszerének bemutatóján vehetnek részt az érdeklődők az Oskola utcai Zenei és Okostermi részlegen. Az ingyenes bemutatóra minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2026.05.20. -
Öröméneklés, daltanítás és filmbemutató
Idén márciusban vette kezdetét a Kallós100 Emlékév, mellyel az 1926-ban az erdélyi Válaszúton született Kallós Zoltánra emlékeznek szerte a Kárpát-medencében. Városunkban az emlékidéző programoknak a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház ad otthont. Május 22-én, pénteken két eseménnyel várják a közönséget.
2026.05.20. -
Rendhagyó irodalomóra
Újra városunkban Rékasi Károly színművész Márai Sándorról szóló előadása. A Városháza Dísztermében a fehérvári középiskolások rendhegyó irodalomóra keretében tekinthették meg a műsort.
2026.05.19. -
Színházi évadnyitó
A színházi évadnyitó keretében ismerhettük meg a Vörösmarty Színház új évadának programjait. Dolhai Attila igazgató tájékoztatásában az előadások és a kapcsolódó programok részleteiről is szó volt.
2026.05.19.
Tóth Ildikó az Évad színésze- Andrássy Mátéé és Varga Lilié a Vörösmarty Gyűrű
Az évadzárón Szikora János igazgató kiemelte, hogy a 2017-2018-as évadban 10 premiert mutattak be 3 játszóhelyen és összesen 383 előadást láthatott a színház közönsége, míg a fizető nézők száma 97.088 fő volt.
Tovább nőtt a látogatottság is és elérte a 97,43%-ot. Szikora János szólt arról is, hogy több sikeres fesztiválszerepléssel és vendégjátékkal büszkélkedhetett a társulat, voltak Nyíregyházán, a Vidor Fesztiválon, a Thália Vidéki Színházak Fesztiválján és Nagyváradon, Egerben és Opoléban. Valamint Budapesten a Jurányi Házban és a Szkéné Színházban is fellépett a társulat.
A Vörösmarty Színház igazgatója kiemelte, hogy az a tevékenység, ami itt folyik, jövőbemutató, mert a színház nyitott és szoros kapcsolatban él a környezetével.
Az évadzárón az igazgató szólt a legfontosabb változásokról is. Megszűnik a színház tánctagozata és átadja a helyét egy másik tagozatnak, amit fizikai színházi tagozatnak neveztek el. Új tagokkal is bővül a társulat, Ballér Bianka, Osváth Judit és Kovács Tamás színművészek csatlakoznak a Vörösmarty Színházhoz, míg Blaskó Borbála, Gál Gergely és Gál Horváth Bernadett távozik.
Szikora János elmondta, hogy a nyári szünetre számos felkérés érkezett, ezek közül sokat utasítottak el annak érdekében, hogy a színészek feltöltődjenek, kipihenjék magukat az új évad előtt. Mindössze két vendégelőadás lesz a nyári szünetben: június 12-én a pécsi POSZT versenyprogramjában szerepel a Halál Thébában című előadással a Vörösmarty Színház, illetve augusztusban Nyíregyházán, a Vidor Fesztiválon játsszák el a Kartonpapa című darabot.
Az új évadban műsoron marad a Nagyszínházban A hülyéje, a Régimódi történet, A Pál utcai fiúk, az Isten pénze és a Kafka a tengerparton, a Kozák András Stúdióban a Halál Thébában, a Kartonpapa, a Szutyok és a Jövőre veled ugyanitt 1. A Pelikán Kamaraszínházban pedig továbbra is látható lesz a Mese a látóhegyről. A 2018-2019-es színházi évadban négy magyarországi ősbemutató is várja a közönséget a Vörösmarty Színházban. 
Az Évad színészének Tóth Ildikót, az Évad dolgozójának Dénes Ferenc díszítőt választották. A Vörösmarty Gyűrűt Andrássy Máté és Varga Lili vehette át.
Az évadzárón átadták a teátrum elismeréseit is, A Vörösmarty Gyűrű-díjat 1999-ben alapította a színház társulata, hogy kifejezze elismerését az évadban legjobb teljesítményt nyújtó művészkolléga felé.
A 2013/2014-es évadtól a díj mecenatúráját az ARTeátrum Alapítvány vette át. Az idei díjazottakat videóüzenetben köszöntötte Révész László, az ARTeátrum alapítója. A Vörösmarty Gyűrűt idén Andrássy Máté és Varga Lili vehette át.
Arról, hogy ki az Évad színésze, a Vörösmarty Színház vezetősége dönt: a díj idén Tóth Ildikót illeti. Az Évad színésze mellett hagyományosan megválasztják az Évad dolgozóját is, az elismerést idén Dénes Ferenc díszítő kapta.