-
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19. -
Mentők napja
Mentőszolgálat Közép-Dunántúli Regionális Mentőszervezete. A Szent György Kórház auditóriumában szervezett rendezvényen számos bajtárs kapott elismerést kitartó és odaadó szolgálatért, a megjelenteket pedig dr. Jászkuti Ákos Péter regionális igazgató, dr. Fajta György Ádám ügyeleti igazgató és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte.
2026.06.18.
Tolvajlással foglalkozó kiskőrösi család bukott le Székesfehérváron
Székesfehérváron egy Budai úti szoláriumos riasztotta a távfelügyeletet és a rendőrséget miután gyanússá vált neki az a páros, akik kora este tértek be napfürdőzni. Olyan érzése támadt, hogy erőszakkal akarják az üzlet hátsó traktusában tartani kérdéseikkel, miközben az üzlet eleje üresen maradt. Amikor hallotta, hogy csattant a pénztárgép ajtaja előreszaladt. Két alak távozott nagy sietve. A szoláriumos nem tétovázott, megnyomta a riasztó gombját.
2008.11.12. 08:07 |
Székesfehérváron egy Budai úti szoláriumos riasztotta a távfelügyeletet és a rendőrséget miután gyanússá vált neki az a páros, akik kora este tértek be napfürdőzni. Olyan érzése támadt, hogy erőszakkal akarják az üzlet hátsó traktusában tartani kérdéseikkel, miközben az üzlet eleje üresen maradt. Amikor hallotta, hogy csattant a pénztárgép ajtaja előreszaladt. Két alak távozott nagy sietve. A szoláriumos nem tétovázott, megnyomta a riasztó gombját.
A riasztásra a biztonsági távfelügyelet mozgójárőreivel egy időben a rendőrjárőrök is a helyszínre érkeztek. A bejelentő, aki időközben bezárta az üzlet ajtaját, hogy a kíváncsi pár ne tudjon kijönni elmesélte, hogy mi történt. A járőrökkel a két távozó után siettek. Néhány háztömbbel arrébb a bejelentő felismerte azt a férfit és nőt, akik az üzletből siettek ki a pénztárgép gyanús csattanását követően. Kiderült, hogy mind az üzletben visszatartott páros, mind a Budai úton gyalogosan ácsorgó férfi és nő valamennyien kiskőrösiek, ráadásul legalább hárman véletlenül még elég közeli rokonok is. Látszólag jól meg is lepődtek, hogy ilyen messze az otthonuktól hozták őket össze a rendőrök. Az egyik férfi zsebéből előkerült egy autó indítókulcsa. Arra a kérdésre viszont, hogy hol van az autó, azt válaszolták, hogy otthon, mert ők bizony tömegközlekedtek..
A katonai rendészek egyik városban cirkáló egysége ezen közben egy közeli nagyparkolóban felismerni vélte azt a Suzukit, aminek rendszámát egy mezőfalvai lopással összefüggésben adott ki az éterbe a rendőrség ügyelete. Történt ugyanis, hogy a nap folyamán Mezőfalván egy totózó alkalmazottjának lett gyanús egy társaság, ami miatt értesítette a rendőrséget. Ott a helyszínen ellenőrizték a Suzuki utasait és magának az autónak a rendszámát is felírták. Nem sokkal a rendőri intézkedést követően derült ki, hogy a totózó kasszájából százezer forint hiányzik. Nem csalt tehát az alkalmazott szimata, valóban rosszban sántikáltak az általa gyanúsnak vélt alakok. Az intézkedő rendőr kiadta a keresett rendszámot a rádióforgalmazásban, így értesültek róla a katonai rendészek is.
A megtalált autót talán nem véletlenül az a kulcs nyitotta, amelyiket a ruházatátvizsgálás során találtak az egyik kiskőrösi férfinél. Az autóban temérdek holmira bukkantak a rendőrök. Cd lemeztől a palackos borig, sminkkészlettől kezdve a kötött sapkáig, organza terítőtől a kávéig, a wc csészétől a ruhaneműig. A tárgyak mellett kellemes mennyiségű készpénz, szlovák korona, néhány más nevére szóló okmány is előkerült az intézkedés során. A holmik eredetét firtató kérdésre nem tudtak megnyugtató választ adni a csoport tagjai így előállításukra intézkedtek.
A székesfehérvári nyomozóknak most nem kevesebb dolguk van, mint a megannyi sértettet felkutatni, hiszen a gyanújuk szerint a holmik bűncselekményből, alkalmi lopásból, leginkább bolti lopásból származnak. A két férfi és a két nő őrizetbe vétele mellett tovább folyik az eljárás.
A riasztásra a biztonsági távfelügyelet mozgójárőreivel egy időben a rendőrjárőrök is a helyszínre érkeztek. A bejelentő, aki időközben bezárta az üzlet ajtaját, hogy a kíváncsi pár ne tudjon kijönni elmesélte, hogy mi történt. A járőrökkel a két távozó után siettek. Néhány háztömbbel arrébb a bejelentő felismerte azt a férfit és nőt, akik az üzletből siettek ki a pénztárgép gyanús csattanását követően. Kiderült, hogy mind az üzletben visszatartott páros, mind a Budai úton gyalogosan ácsorgó férfi és nő valamennyien kiskőrösiek, ráadásul legalább hárman véletlenül még elég közeli rokonok is. Látszólag jól meg is lepődtek, hogy ilyen messze az otthonuktól hozták őket össze a rendőrök. Az egyik férfi zsebéből előkerült egy autó indítókulcsa. Arra a kérdésre viszont, hogy hol van az autó, azt válaszolták, hogy otthon, mert ők bizony tömegközlekedtek.. A katonai rendészek egyik városban cirkáló egysége ezen közben egy közeli nagyparkolóban felismerni vélte azt a Suzukit, aminek rendszámát egy mezőfalvai lopással összefüggésben adott ki az éterbe a rendőrség ügyelete. Történt ugyanis, hogy a nap folyamán Mezőfalván egy totózó alkalmazottjának lett gyanús egy társaság, ami miatt értesítette a rendőrséget. Ott a helyszínen ellenőrizték a Suzuki utasait és magának az autónak a rendszámát is felírták. Nem sokkal a rendőri intézkedést követően derült ki, hogy a totózó kasszájából százezer forint hiányzik. Nem csalt tehát az alkalmazott szimata, valóban rosszban sántikáltak az általa gyanúsnak vélt alakok. Az intézkedő rendőr kiadta a keresett rendszámot a rádióforgalmazásban, így értesültek róla a katonai rendészek is.
A megtalált autót talán nem véletlenül az a kulcs nyitotta, amelyiket a ruházatátvizsgálás során találtak az egyik kiskőrösi férfinél. Az autóban temérdek holmira bukkantak a rendőrök. Cd lemeztől a palackos borig, sminkkészlettől kezdve a kötött sapkáig, organza terítőtől a kávéig, a wc csészétől a ruhaneműig. A tárgyak mellett kellemes mennyiségű készpénz, szlovák korona, néhány más nevére szóló okmány is előkerült az intézkedés során. A holmik eredetét firtató kérdésre nem tudtak megnyugtató választ adni a csoport tagjai így előállításukra intézkedtek.
A székesfehérvári nyomozóknak most nem kevesebb dolguk van, mint a megannyi sértettet felkutatni, hiszen a gyanújuk szerint a holmik bűncselekményből, alkalmi lopásból, leginkább bolti lopásból származnak. A két férfi és a két nő őrizetbe vétele mellett tovább folyik az eljárás.