-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Tollphihe Meseíró Pályázat - ötvenhat mese közül választották ki a nyertes alkotásokat
A Magyar Kultúra napján, január 20-án hirdették ki a Tollpihe Meseíró Pályázat nyerteseit a Hiemer-házban. A beérkezett alkotások közül szakmai zsűri segítségével válaszották ki a legjobb meséket. A pályázatot két korsztálynak írták ki, a 3-5. évfolyamos diákok közül Szűcs Boglárka 5. osztályos tanuló, A bába kalácsa című meséjével , míg a 6-8. osztályos tanulók közül Kovács Judit Dominika, Az ötszögletű recés erdő című alkotásaikkal nyertek el első helyezést.
2012.01.20. 17:00 |
A Magyar Kultúra napján, január 20-án hirdették ki a Tollpihe Meseíró Pályázat nyerteseit a Hiemer-házban. A beérkezett alkotások közül szakmai zsűri segítségével válaszották ki a legjobb meséket. A pályázatot két korsztálynak írták ki, a 3-5. évfolyamos diákok közül Szűcs Boglárka 5. osztályos tanuló, A bába kalácsa című meséjével , míg a 6-8. osztályos tanulók közül Kovács Judit Dominika, Az ötszögletű recés erdő című alkotásaikkal nyertek el első helyezést.
A meseíró pályázatot 12. alkalommal hirdette meg a Táncsics Mihály Általános Iskola és a Gárdonyi Géza Művelődési Ház. Idén 56 mese érkezett, melyből három tagú szakmai zsűri választotta ki azokat a meséket, amelyeket különlegesnek talált. Adorján Viktor a Gárdonyi Géza Művelődési ház igazgatója a díjátadón külön megköszönte a pedagógusok és a szülők támogatását és segítségét, melyet a gyerekeknek adtak.
A zsűriben helyet foglalt Kálnay Adél és Sohonyai Edit írók, a zsűri elnöke pedig Nógrádi Gábor volt, aki elmondta, nehéz dolog kiválasztani mely meséket díjazzák, hiszen mindenkinek az ízlése más és más. A zsűri tévedhet és lehet, hogy abból lesz a legjobb író, aki most nem kapott díjat - hangsúlyozta Nógrádi Gábor, aki hozzátette azt is, hogy a mai gyerekek vizuális fantáziája nagyon erős, az új filmek, a sok TV csatorna és scifi hatása érezhető a mesékben és mi ennek az új mesevilágnak lehetünk a tanúi.
A Táncsics Mihály Általános Iskola igazgatónője, Csimáné Kiss Ilona és diákjai különlegességgel lepték meg jelenlévőket, hiszen a két különdíjas meséjét is eljátszották a publikumnak. A 3-5. osztályosok közül Magony Gellért Imrének, a Vasári Pál Általános Iskola tanulójának A szemüveg című meséjét, a 6-8.-os diákok közül Molnár Katalin Szénatéri Általános Iskolás írásából készül produkciót tekinthették meg a nézők.
A Tollpihe Meseíró Pályázat díjazottjai:
3-5. osztályos tanulók:
III. helyezett: Szombati Réka, A mezei kisegér, Vasvári Pál Általános Iskola
II. helyezett: Ocsenás Mihály, A vakondok kalandjai, Széna Téri Általános Iskola
I. helyezett: Szűcs Boglárka, A bába kalácsa, 5. osztályos tanuló
6-8. osztályos tanulók:
III. helyezett: Horváth András, A lepkék szigete, Sárszentmiklósi Általános Iskola (Sárbogárd)
II. helyezett: Boros Bianka, Hella Hercegnő, Sárszentmiklósi Általános Iskola (Sárbogárd)
I. helyezett: Kovács Judit Dominika, Az ötszögletű recű erdő, Zentai Úti Általános Iskola
A díjazottak oklevelet és könyvjutalmat vehettek át, melyeken kívül egy nyári táborozást is kaptak a szervezőktől.


