-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Többször riasztották a fehérvári tűzoltókat a keddi viharban
Több mint tíz esetben, zömében Székesfehérvárra riasztották a tűzoltókat a tegnap esti vihar miatt. A hirtelen jött, rövid ideig tartó, orkán erejű szél a város több pontján fákat döntött ki, illetve több méteres ágakat szakított le. Személyi sérülés nem történt. Az első riasztás hét óra után kettő perccel érkezett: a Prohászka, a Trencséni, a Bátky Zsigmond és a Zsolt utcában, illetve a Toronysoron kértek segítséget.
2008.06.25. 08:51 |
Több mint tíz esetben, zömében Székesfehérvárra riasztották a tűzoltókat a tegnap esti vihar miatt. A hirtelen jött, rövid ideig tartó, orkán erejű szél a város több pontján fákat döntött ki, illetve több méteres ágakat szakított le. Személyi sérülés nem történt.
19 óra 02 perckor futott be az első segélykérés a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére, mely szerint a 81-es főúton fa dőlt az útra. Pár perccel később a Prohászka Ottokár utcába riasztották a tűzoltókat, ahol egy magas feszültségű villanyvezeték szakadt az útra. Székesfehérváron további fakidőlések miatt kérték a tűzoltók segítségét a Trencséni utcában, a Bátky Zsigmond utcában, a Toronysoron és a Zsolt utcában.
Az éjszaka folyamán a városon kívül is be kellett avatkozniuk a tűzoltóknak. Seregélyes és Sárosd között egy fa dőlt az útra, mely a fél útpályát lezárta. Velencén és Fehérvárcsurgón szintén kidőlt fa miatt kérték a tűzoltók segítségét. A székesfehérvári tűzoltók az éjszaka folyamán három gépjárműfecskendővel és a műszaki mentőszerrel, közel 20 fővel dolgoztak a viharkárok felszámolásán. Az utolsó tűzoltó egység éjfél előtt tért vissza a laktanyába. Szerdán kora reggel szintén még a vihar okozta fakidőlés miatt kérték az állampolgárok a tűzoltóság segítségét. 5 óra 27 perckor egy villanyvezetékre dőlt fához vonultak a tűzoltók a Budai útra, majd 6 óra után nem sokkal a Koch László utcában kérték a segítségüket, ahol egy fűzfa hat méteres ága szakad le, mely a járda fölé lógott, veszélyeztetve a gyalogosforgalmat.
19 óra 02 perckor futott be az első segélykérés a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére, mely szerint a 81-es főúton fa dőlt az útra. Pár perccel később a Prohászka Ottokár utcába riasztották a tűzoltókat, ahol egy magas feszültségű villanyvezeték szakadt az útra. Székesfehérváron további fakidőlések miatt kérték a tűzoltók segítségét a Trencséni utcában, a Bátky Zsigmond utcában, a Toronysoron és a Zsolt utcában.
Az éjszaka folyamán a városon kívül is be kellett avatkozniuk a tűzoltóknak. Seregélyes és Sárosd között egy fa dőlt az útra, mely a fél útpályát lezárta. Velencén és Fehérvárcsurgón szintén kidőlt fa miatt kérték a tűzoltók segítségét. A székesfehérvári tűzoltók az éjszaka folyamán három gépjárműfecskendővel és a műszaki mentőszerrel, közel 20 fővel dolgoztak a viharkárok felszámolásán. Az utolsó tűzoltó egység éjfél előtt tért vissza a laktanyába. Szerdán kora reggel szintén még a vihar okozta fakidőlés miatt kérték az állampolgárok a tűzoltóság segítségét. 5 óra 27 perckor egy villanyvezetékre dőlt fához vonultak a tűzoltók a Budai útra, majd 6 óra után nem sokkal a Koch László utcában kérték a segítségüket, ahol egy fűzfa hat méteres ága szakad le, mely a járda fölé lógott, veszélyeztetve a gyalogosforgalmat.