-
Újabb intézményvezetők a Városházán
Önkormányzati intézmények ismételten kinevezett vezetőivel találkozott dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán reggel a Városházán. A három vezető – Rábai Ildikó, Zsabka Attila és Juhász Zsófia – státuszának meghosszabbításáról tavaly decemberben döntött városunk Közgyűlése, ennek értelmében mindhárman folytatják eddigi munkájukat.
2026.01.28. -
Két brigád dolgozik folyamatosan a város útjainak kátyúzásán
Már múlt héten elkezdték és jelenleg is folyamatosan kátyúznak a város útjain az ún. zsákos-aszfaltos technológiával. Ez több helyen most ideiglenes megoldás, mert tavasszal meleg aszfaltos technológiával véglegesen javítják meg az úthibákat.
2026.01.27. -
Megalakul a fehérvári csoport
Megalakul a a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Szövetségének székesfehérvári csoportja szombaton a Civil Központban. A cél, hogy az egyes ügyeket feltérképezzék, hogy megoldási javaslatokat kapjanak a károsultak.
2026.01.28. -
Agrár petíció
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a MAGOSZ tiltakozik a Mercosur-megállapodás ellen. Az európai gazdák számára komoly hátrányt jelent az uniós döntés.
2026.01.27.
Több száz adag vadhúst adományozott a VADEX a hajléktalanok vacsorájához
Az önzetlen segítségnyújtás fontosságára hívja fel minden év decemberében a figyelmet a VADEX Zrt. A vállalat évről évre vadhúst adományoz a Kríziskezelő Központnak, hogy az átmeneti szállókon és éjjeli menedékhelyen élőket ízletes meleg étellel kínálhassák meg. Kedden a Kríziskezelő Központ Nappali Szolgáltató Centrumában adta át a VADEX Zrt. az átmeneti szállókon és éjjeli menedékhelyen élők megvendégelésére szánt vadhúst.
A Kríziskezelő Központ téli munkájáról szólva Zsabka Attila kiemelte, hogy a teajárat november 1-től március 31-ig minden hétköznap este 6 órától indul a Kríziskezelő Központból és 13 megállót érint. Elsősorban olyan helyeken állnak meg, ahol tudják, hogy a közelben – sátorban, erdőkben – életvitelszerűen élnek hajléktalanok. Minden nap szendvicset, meleg teát, konzervet, gyógyszert visznek nekik. Az utcai szolgálat munkatársai a teajárat után még este 10-ig járják a közterületeket és folyamatos telefonos ügyeletet látnak el. A cél az, hogy ne legyen fagyhalál, ne legyen fagyásveszélyes helyzet és minél több embert be tudjanak hozni az utcáról emberibb körülmények közé. Zsabka Attila hozzátette, hogy erőfeszítéseik ellenére mintegy 160-180 ember az utcán éjszakázik, sátorban, zártkertekben, romos épületekben éli az életét, de ők is igénybe veszik a teajárat szolgáltatásait.
Majoros Gábor, a VADEX Mezőföldi Zrt. vezérigazgatója az adomány átadása alkalmából a természetből vett hasonlattal hívta fel a figyelmet a rászorulók védelmének fontosságára: „A kanadai vadludak leckét adhatnának az embereknek szociális érzékenységből, ugyanis amikor egy lúd megbetegszik, két másik lúd is lemarad vele a „V” alakzatból és követik, hogy védelmet nyújthassanak számára. Addig maradnak vele, amíg újra erőre kap és újra repülni tud, csak akkor kelnek útra, hogy beérjék a saját alakzatukat.”
A hasonlathoz csatlakozva Székesfehérvár országgyűlési képviselője, Vargha Tamás kiemelte, hogy a fehérváriak közössége majdnem olyan összetartó és gondoskodó, mint a vadludaké, hiszen évről évre sok felajánlás és adomány érkezik a Kríziskezelő Központba.
Az adomány átadásán részt vett Brájer Éva alpolgármester is, aki elmondta, hogy a karácsonyhoz közeledve évek óta hoz vadhúst a VADEX a Kríziskezelőnek, amiért köszönet illeti őket. Felhívta a figyelmet arra is, hogy karácsonyhoz közeledve figyeljünk oda a környezetünkben élő magányos emberekre. "Ha bárki talál olyan embert, aki egyedül él, mindig legyen számára egy tál sütemény, meleg étel, vagy akár csak egy jó szó. Figyeljünk oda, hogy senki se maradjon egyedül az ünnepek alatt sem!” – fogalmazott Székesfehérvár alpolgármestere.