Több mint négyszáz kutyának és macskának találtak szerető otthont tavaly

2019-ben összesen 255 kutyának, 173 macskának talált szerető, új otthont,és 39 egyéb állatot mentettek meg a Fehérvári Állatotthonban visszahelyezve őket természetes környezetükbe.
2020.02.25. 07:43 |
Több mint négyszáz kutyának és macskának találtak szerető otthont tavaly

Az állatotthonban közel 8000 látogató fordult meg és 77 különböző programot szerveztek 2019-ben.

Az idei volt az első olyan év, amikor több macskát fogadtak, mint kutyát. A kutyák esetében a chipezésnek azért érezhető a hatása, még annak ellenére is, hogy jelentősen visszaesett a beérkező kutyák között a chipezettek aránya. Kutyák befogadásával, mentésével egyre több szervezet foglalkozik, Fehérváron és környékén szinte naponta jön létre valamilyen csoportosulás ezzel a céllal. A macskákkal viszont szinte egyedüli szervezetként foglalkoznak, ráadásul a sok etető miatt óriási a szaporulat. Az emberek nem akarják megérteni a probléma lényegét.

A beérkező macskák szinte kivétel nélkül betegek, a vírusfertőzés a leggyakoribb, utána baktériumos fertőzés okoz problémákat.

A féregfertőzöttség csak a harmadik helyen szerepel. Ezt támasztja alá az a vizsgálat is, melynek során minden beérkező macskából székletmintát vesznek és megtörténik a parazitológiai vizsgálatuk, a beérkező állatok 25-30 %-a fertőzött valamilyen parazitával.

Nagy hangsúlyt fektetnek a nevelésre, szemléletformálásra. Erre nagy szükség van, ezt támasztják alá az olyan esetek, amikor éjszaka, szatyorban csempészik a menhelyre a megunt, 6 hetes kölyökkutyákat, vagy nyitva tartási időben a bekötőút elején dobálják ki a kutyákat az autóból.

Macskák esetében a 2-3 hetes korban kidobott, kukába, nylon zacskóba zárt állatok sem ritkák. Az idei évben két felháborító esetük is volt, már nemcsak a kutyák, macskák, de egyéb állatok is veszélyeztetettek. Először három tengerimalacot raktak ki, teljes felszereléssel, a menhelyi bekötőúton, majd egy vak nyulat találtak egy utca végén.