-
Megrongálták a tablókiálllítását
Ismeretlen tettesek megrongálták a Szent István Király Múzeum szabadtéri tablókiállításának több alkotását Székesfehérvár Belvárosában. Az intézmény megtette a rendőrségi feljelentést.
2026.04.29. -
Három fiatal fát is megvagdostak a vandálok az Aranybullánál
Az elmúlt napokban megint vandálok jártak az Aranybullánál és sajnos három fiatal fának a törzsét úgy összevagdalták, hogy kérdéses az életben maradásuk. Amit ilyen esetben tenni lehet az az, hogy fa sebkezelővel lekezelik a kertészek a sérüléseket és reménykedünk, hogy begyógyulnak.
2026.04.29. -
Harmincöt éves a Polgárőrség
A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség a székesfehérvári Főnix Rendezvény és Lovasparkban tartotta közgyűlését. Az elmúlt évben Fejér vármegye 104 egyesületének, 4278 polgárőre összesen 781.962 óra szolgálatot teljesített, amely országosan is kiemelkedő eredménynek számít.
2026.04.26. -
Új tűzoltóautó Fehérváron
Korszerű, komplex gépjárműfecskendővel bővült a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság eszközparkja. Az európai uniós támogatással beszerzett HEROS–AquaMAN 4000-es járművet ünnepélyes keretek között mutatták be. A modern kialakítású és felszereltségű tűzoltóautó tűzeseteknél és műszaki mentéseknél egyaránt hatékonyan vethető be.
2026.04.22.
Több, mint 50 ezer illegális pirotechnikai eszközt foglaltak le Fejér megyében
Összesen 51101 darab illegálisan tartott pirotechnikai eszközt foglaltak le Fejér megyében a rendőrök az elmúlt hónapban. 620 fővel szemben szabálysértési eljárás, míg 74 személlyel szemben büntetőeljárás indult. Fejér megye rendőrei 2005. november 28-ától fokozott ellenőrzéseket hajtottak végre a piacok, bevásárló központok, pályaudvarok területén, a települések frekventált közterületein. A rendőrök munkáját pénzügyőrök is segítették.
Összesen 51.101 darab illegálisan tartott pirotechnikai eszközt foglaltak le Fejér megyében a rendőrök az elmúlt hónapban. 620 fővel szemben szabálysértési eljárás, míg 74 személlyel szemben büntetőeljárás indult.
Fejér megye rendőrei 2005. november 28-ától fokozott ellenőrzéseket hajtottak végre a piacok, bevásárló központok, pályaudvarok területén, a települések frekventált közterületein. A rendőrök munkáját pénzügyőrök is segítették.
Az ellenőrzések során összesen 83 személyt fogtak el, és 100 főt állítottak elő. 74 fővel szemben büntetőeljárást, míg 620 személlyel szemben szabálysértési eljárást kezdeményeztek.
December elején három gyermekkorú személytől foglaltak le 106 darab petárdát a sárbogárdi nyomozók, míg december 18-án egy székesfehérvári garázs kigyulladása után derült fény egy illegális pirotechnikai raktárra. A fehérvári nyomozók itt 28.305 darab különböző pirotechnikai eszközt foglaltak le, köztük I. II. és III. pirotechnikai osztályba sorolt római gyertyákat, tűzijátékbombákat, illetve tűzijátékbomba-telepeket. A házkutatást kiterjesztették a garázstulajdonos másik garázsára is, ahol további 20.000 petárda került elő. A rendőrök azokat is lefoglalták. A 34 éves fehérvári tulajdonossal szemben ipari robbantóanyaggal és pirotechnikai eszközzel kapcsolatos szabálysértés, valamint gondatlanságból elkövetett közveszély-okozás vétség bűncselekménye miatt indult eljárás.
Másnap egy fehérvári általános iskolában került lefoglalásra 100 darab petárda, amik egy sárkeresztesi fiúnál voltak. A fiatalkorú a nyomozóknak azt nyilatkozta, a pirotechnikai eszközöket unokatestvérétől vásárolta.
Iváncsán az általános iskola melletti utcában egy árusnál is illegális pirotechnikai eszközök kerültek elő. A rendőrhatóság tőle 400 darab petárdát, valamint 4 darab bomba-telepet foglalt le. A karácsony hetében a sárbogárdi rendőrök egy személytől 682 darab petárdát foglaltak le.
A két ünnep között az egyik fehérvári nagyáruház parkolójában egy pirotechnikai termékeket árusító helyen került lefoglalásra 387 petárda. Az árussal szemben szabálysértési eljárás indult a Székesfehérvári Rendőrkapitányságon. A rendőrök kezdeményezték a személy tárolási és forgalmazási engedélyének visszavonását is.
További 313 petárda szintén illegális árusoktól lett lefoglalva ebben az időben.
December 28-án a székesfehérvári Plaza főbejáratánál egy 12 éves gyerek hátizsákjából került elő 400 darab petárda, valamint 8 darab római gyertya. Ezek mindegyike elkobzásra került.
Dunaújvárosban négy fő ellen indult pirotechnikai eszközök jogosulatlan tartása miatt szabálysértési eljárás. Tőlük 17 darab TIGER, 19 darab VIKING, 5 darab MTC, valamint 5 darab DRAKULA petárda került lefoglalásra. A móri rendőrök szilveszter éjszakáján fogtak el két helyi fiatalkorút, akiknek nylon zacskójába 350 darab petárdát találtak. Azok szintén lefoglalásra kerültek.