-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Tizenöt sérüléssel járó közlekedési baleset történt az elmúlt héten
Március második hetében összesen tizenöt sérüléssel végződő közlekedési baleset adott munkát Fejér megye rendőri szerveinek. A balesetek egyharmadában gyalogosok sérültek, de kerékpáros és motorkerékpáros is szenvedett súlyos sérülést balesetből kifolyólag. A balesetek harmadában ittas volt az okozó, de e mellett további 23 ittas közlekedőt szűrtek ki a rendőrök a forgalomból közúti ellenőrzések vagy anyagi káros baleseteknél történt intézkedések alkalmával. A papírformától lényeges eltérést jelez, hogy az elmúlt 168 órában főként az esti, éjszakai és a hajnali órák voltak baleseti szempontból terheltek.
2008.03.17. 07:19 |
Március második hetében összesen tizenöt sérüléssel végződő közlekedési baleset adott munkát Fejér megye rendőri szerveinek. A balesetek egyharmadában gyalogosok sérültek, de kerékpáros és motorkerékpáros is szenvedett súlyos sérülést balesetből kifolyólag. A balesetek harmadában ittas volt az okozó, de e mellett további 23 ittas közlekedőt szűrtek ki a rendőrök a forgalomból közúti ellenőrzések vagy anyagi káros baleseteknél történt intézkedések alkalmával. A papírformától lényeges eltérést jelez, hogy az elmúlt 168 órában főként az esti, éjszakai és a hajnali órák voltak baleseti szempontból terheltek.
A március 7-14. közötti időszakban hét súlyos és nyolc könnyű személyi sérüléssel végződő közúti közlekedési baleset történt Fejér megye útjain. A balesetekben heten súlyosan, tizenegyen könnyen sérültek. A balesetek harmadában gyalogos volt érintett, három esetben vétlenként, két esetben okozóként szerepel a rendőrségi jegyzőkönyvekben. Két esetben gyalogátkelőhelyen gázolták el a gyalogost, míg egy esetben út szélén szabályosan haladó gyalogost ütött el személyautó. Klasszikus gyalogoshiba okozta a másik két balesetet, tételesül gyalogos figyelmetlenül, féktávolságon belül lépett elhaladó jármű elé.
A két súlyosan és három könnyen sérült gyalogos mellett egy-egy súlyosan sérült kerékpárost, illetve segédmotorost is jegyez a statisztika. A baleseti okokat vizsgálva vezető helyen szerepel a figyelmetlenség, a nem megfelelő sebesség megválasztása. Egy esetben kereszteződésbeli klasszikus elsőbbségi jog meg nem adása vezetett súlyos sérüléssel végződő közlekedési balesethez. Az ittasság, mint mellék ok öt ízbe volt jelen, ugyanakkor tizenhárom olyan közlekedőt szűrtek ki – köztük hat kerékpárost és három segédmotorost -, akikkel szemben szabálysértési értékhatárig színeződött a szonda, kilenc járművezető enyhén, egy súlyos fokban találtatott ittasnak a klinikai tünetek alapján. Két sofőr úgy vett részt a forgalomban, hogy vezetéstől eltiltás hatálya alatt voltak.
A balesetek bekövetkezési idejét vizsgálva megállapítható, hogy délelőtt és délután (1-2) történt a legkevesebb baleset, ugyanakkor este öt, éjjel négy és hajnali órákban három sérüléssel végződő közlekedési baleset igényelte rendőrök, tűzoltók, mentők összehangolt munkáját.
A március 7-14. közötti időszakban hét súlyos és nyolc könnyű személyi sérüléssel végződő közúti közlekedési baleset történt Fejér megye útjain. A balesetekben heten súlyosan, tizenegyen könnyen sérültek. A balesetek harmadában gyalogos volt érintett, három esetben vétlenként, két esetben okozóként szerepel a rendőrségi jegyzőkönyvekben. Két esetben gyalogátkelőhelyen gázolták el a gyalogost, míg egy esetben út szélén szabályosan haladó gyalogost ütött el személyautó. Klasszikus gyalogoshiba okozta a másik két balesetet, tételesül gyalogos figyelmetlenül, féktávolságon belül lépett elhaladó jármű elé.
A két súlyosan és három könnyen sérült gyalogos mellett egy-egy súlyosan sérült kerékpárost, illetve segédmotorost is jegyez a statisztika. A baleseti okokat vizsgálva vezető helyen szerepel a figyelmetlenség, a nem megfelelő sebesség megválasztása. Egy esetben kereszteződésbeli klasszikus elsőbbségi jog meg nem adása vezetett súlyos sérüléssel végződő közlekedési balesethez. Az ittasság, mint mellék ok öt ízbe volt jelen, ugyanakkor tizenhárom olyan közlekedőt szűrtek ki – köztük hat kerékpárost és három segédmotorost -, akikkel szemben szabálysértési értékhatárig színeződött a szonda, kilenc járművezető enyhén, egy súlyos fokban találtatott ittasnak a klinikai tünetek alapján. Két sofőr úgy vett részt a forgalomban, hogy vezetéstől eltiltás hatálya alatt voltak.
A balesetek bekövetkezési idejét vizsgálva megállapítható, hogy délelőtt és délután (1-2) történt a legkevesebb baleset, ugyanakkor este öt, éjjel négy és hajnali órákban három sérüléssel végződő közlekedési baleset igényelte rendőrök, tűzoltók, mentők összehangolt munkáját.