Tizennyolc ponttal is vezetett, végül néggyel győzte le az Alba Fehérvár a Kaposvárt

A hamadik negyedben állva hagyta az Alba az ugyancsak a középházért hajtó somogyiakat, azonban az utolsó játékrészben elolvadt a fehérváriak előnye, akik 87-83-ra győzték le a Kaposvárt és feljöttek a tabella tizedik helyére. Cabezas szórta a triplákat, a spanyol tizennyolc pontig jutott.
2019.03.16. 21:23 |

A hétközi parádés FIBA Európa Kupa-siker után már a hazai bajnokságban várt feladat az Alba Fehérvárra, méghozzá egy remek szériában lévő Kaposvár ellen. A somogyiak zsinórban négy megnyert bajnokival a hátuk mögött érkeztek a Gáz utcába.

Az viszont mindkét együttesről el lehetett mondani, hogy 9-12-es mérleggel a középházba igyekszik. Csak egy nagyon picivel kezdte jobban a derbit az Alba, amely többnyire vezetett az első negyedben, de volt, hogy minimális differenciával a vendégek álltak jobban. Ekkor Lóránt vette hátára a csapatot, de Johnson dudaszós kosarával 17-20-szal zárult az első tíz perc.

A következő játékrész végig nagyon szoros volt, a mindkét oldalon tapasztalható sok hibával együtt. Cabezas triplái viszont fordulópontot hoztak, két távolijával öt pontra elment az Alba, majd a nagyszünet előtt Pustavahr büntetőjével feljött négyre a Kaposvár.

Döntőnek bizonyult a harmadik negyed, ekkor 8-0-ás futást produkált az Alba, amellyel tíz pontos előnyt épített ki, de ekkor még korántsem volt vége a hazai parádénak, Filipovics, majd Heath blokkjai, majd utóbbi zsákolása már tizenöt pontos vezetést eredményezett (60-45). A hazaiak magabiztosan játszottak, Cabezasnak nem remegett meg a keze a távoliknál, a kaposváriak pedig idegessé váltak, vezetőedzőjüket Fekete Ádámot kis híján elküldték a kispadtól.

A záró játékrész elején még mindig forrtak az indulatok a vendégekben az egykori fehérvárit, Markovics Lukát ki is állították, a folytatás mégis tartogatott némi fordulatot. Ugyanis elkezdett fogyni az Alba előnye, amely fél perccel a vége előtt három pontra olvadt, de a hazaiak a győzelmet már nem engedték ki a kezeik közül.

Győzelmével az Alba Fehérvár a középházat jelentő tizedik helyre lépett fel.

Alba Fehérvár - Kaposvár 87-83 (17-20) (24-17) (25-14) (21-32)

Alba Fehérvár: Cabezas 18 (15), Zeno 2, Filipovics 13 (6), Lóránt 20 (3), Heath 12 (6), Freeman 13 (6), Peringer, Keller 5 (3), Tóth, Peterson 4.