-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Testvérvárosi delegációk is részt vettek a Székesfehérvári Királyi Napokon
Német, erdélyi, finn, horvát, angol és cseh vendégek érkeztek Székesfehérvárra az elmúlt héten, hogy részt vegyenek a koronázóváros legnagyobb ünnepén. A találkozóra testvérvárosi delegációkat és tiszteletbeli polgárokat hívtak meg, akik régi barátai és ismerősei a városnak, valamint akik évtizedes munkával segítették az együttműködéseket.
2013.08.23. 15:46 |
Német, erdélyi, finn, horvát, angol és cseh vendégek érkeztek Székesfehérvárra az elmúlt héten, hogy részt vegyenek a koronázóváros legnagyobb ünnepén. A találkozóra testvérvárosi delegációkat és tiszteletbeli polgárokat hívtak meg, akik régi barátai és ismerősei a városnak, valamint akik évtizedes munkával segítették az együttműködéseket.
A finnországi Kemiből, a horvátországi Zadarból, a németországi Schwäbisch Gmünd-ből, a nagy-britanniai Chorley-ból, valamint az erdélyi Gyulafehérvárról érkeztek testvérvárosi delegációk, és egy leendő testvérvárosi kapcsolat létrehozására Csehországból, Hradec Králové városából is jöttek vendégek a Királyi Napok ünnepségsorozatra, Székesfehérvárra. Az amerikai Birmingham és a lengyelországi Opole városát egy-egy művész képviselte az I. Székesfehérvári Művésztelepen.
A 2013-as Szent István Emlékév augusztusi, ünnepi programjai közül Jorma Virtanen (Kemi) és Alan Whittaker (Chorley) tiszteletbeli polgárok részt vettek az időkapszula elhelyezésén, és találkoztak Balsay István volt polgármesterrel, aki a két város kapcsolatát segítette, az angol kapcsolatot pedig ő maga indította el.Délután a delegációkat Égi Tamás alpolgármester fogadta, majd este megtekintették a Koronázási Szertartásjátékot a Nemzeti Emlékhelyen.
Az augusztus 19-i miniszterelnöki látogatáson a külföldi vendégek meghallgatták Orbán Viktor miniszterelnök ünnepi beszédét, majd a Bory-várban sétát tettek Östör Annamária és Horváth Miklós Csaba területi képviselőkkel, valamint a Bory-család néhány tagjával.Az Öreghegyi Mulatságokon megkóstolták a Pánczél Pincészet 2013-as Emlékév borát is. A jókedvet fokozta, hogy találkoztak és fényképezkedtek Demjén Ferenccel. Szent István-napján az Osszárium megnyitásakor virágot helyeztek el a delegációk tagjai a szent király szarkofágjánál, majd az ünnepi szentmisét követően a vendégeket dr. Cser-Palkovics András polgármester fogadta a Városházán, ahol együtt tekintették meg a Magyar Szent Korona hiteles másolatát is. A város kiemelkedő ünnepi évéről és a 2013-as Szent István Emlékév programjairól meghallgatták dr. Csurgai Horváth József, az Emlékbizottság elnökének ismertetőjét.
Az Ünnepi Közgyűlésen Schwäbisch Gmünd alpolgármestere, dr. Joachim Bläse Tiszteletbeli Polgár kitüntető címet vehetett át Székesfehérvár polgármesterétől a két város közötti testvérvárosi kapcsolatok ápolásáért.Augusztus 21-én, szerdán a német alpolgármester a sajtó előtt adott át a Székesfehérvári Tűzoltó Egyesületnek egy tűzoltó kocsit. Az átadáson városunk polgármestere és a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság képviselői is részt vettek, majd a felek az évtizedes tűzoltók közötti baráti és szakmai kapcsolatok folytatásáról egyeztettek. Dr. Joachim Bläse látogatást tett a C-MED Rehabilitációs és Diagnosztikai Központban, ahol a magyar kollégák szakmai kiutazásában állapodtak meg. A Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola diákjai jövőre egy ifjúsági képzőművészeti program keretében meghívást kaptak Schwäbisch Gmündbe. A programot Richard Arnold polgármester kezdeményezte, ezt tolmácsolta az alpolgármester az iskola felé.
A horvátországi Zadarban a nyár elején választások voltak. Az újonnan megválasztott alpolgármester, Ivica Vlakic először járt Székesfehérváron. Városunkban azonban találkozott néhány ismerőssel, hiszen az alpolgármester fogadta június végén a Hermann László Kamarazenekart, akik a Horvátország Európai Uniós belépésének alkalmából Zadarban rendezett ünnepségsorozaton adtak koncertet.A többnapos itt tartózkodás során új testvérvárosi kapcsolatról is szó esett. A budapesti Cseh Nagykövetség közvetítésével látogatott Székesfehérvárra egy cseh delegáció. A Hradec Králové-ból érkezett alpolgármesteri küldöttség most járt először Székesfehérváron. Szeretnének testvérvárosi kapcsolatot a királyok városával, ennek érdekében megkezdődött a viszontlátogatás szervezése „A királynők városa” elnevezésű szeptember eleji ünnepségre.
Székesfehérvár testvérvárosainak delegációi itt tartózkodásuk alatt régi ismerősökkel, Balsay István, Warvasovszky Tihamér volt polgármesterekkel és Döbrentey Gyula volt alpolgármesterrel is találkoztak. Látogatásuk összegzéseként kiemelték, hogy nagy fejlődésen ment keresztül a város. Örömmel látták a megújult Fő utcát, a sok látogatót a rendezvényeken, az utcákon.
A város megújult arcát és fejlődését dr. Cser-Palkovics András polgármester mellett Égi Tamás és Róth Péter alpolgármesterek, valamint Östör Annamária és Mészáros Attila tanácsnokok mutatták be a vendégeknek.