-
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25. -
Segítség az igazolványcseréhez
A Székesfehérvár Önkormányzata által fenntartott szociális intézmények együttműködve a Fejér Vármegyei Kormányhivatallal hathatós segítséget nyújtanak a régi típusú személyi igazolványok cseréjében. Mint ismert, augusztus 3-tól a bordó, kis könyvformátumú igazolványok érvényüket vesztik!
2026.06.24. -
Áramszünet lesz több helyszínen is
Villanyoszlopcsere, illetve hálózatépítés miatt lesz áramszünet június 26-án a Nefelejcs utca környékén, illetve Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatott az áramszolgáltató.
2026.06.24. -
Meghosszabbított nyitvatartással várja a fürdőzőket a Városi Strand
Az országos tisztifőorvos június 26-a, péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást. Június 27-e, szombat nulla órától kedd éjfélig pedig harmadfokú hőségriadót rendelt el. A hőségriasztás időtartama alatt a strand egy órával tovább, vagyis este 20 óráig várja vendégeit. A csúszdák üzemideje változatlan marad, minden nap 9 és 18 óra között használhatók.
2026.06.24.
Testi-lelki egészségünk - 15 éves születésnapját ünnepli az életmód klub
Az idén ünnepli 15. születésnapját a Nemes Nagy Ágnes Kollégium Életmódklubja. Az évforduló alkalmából november 24-27. között Testi-lelki egészségünk címmel egész hetes rendezvénysorozattal várja a kollégium az érdeklődőket. A másfél évtizede sikerrel működő klub igyekszik a diákokat egészséges táplálkozásra és életmódra nevelni, megszerettetni velük a reformkonyhát, megismertetni őket olyan életvezetési szokásokkal, melyekkel egészségüket óvhatják, védhetik.
Az idén ünnepli 15. születésnapját a Nemes Nagy Ágnes Kollégium Életmódklubja. Az évforduló alkalmából november 24-27. között Testi-lelki egészségünk címmel egész hetes rendezvénysorozattal várja a kollégium az érdeklődőket. A másfél évtizede sikerrel működő klub igyekszik a diákokat egészséges táplálkozásra és életmódra nevelni, megszerettetni velük a reformkonyhát, megismertetni őket olyan életvezetési szokásokkal, melyekkel egészségüket óvhatják, védhetik.
Az ünnepi hét alatt is hasonló szellemű, változatos rendezvényekkel, versenyekkel kívánják felhívni a figyelmet a mentális és testi egészség fontosságára, megőrzésére. Így különböző előadásokat szerveznek a káros szenvedélyekről és azok veszélyeiről, filmekkel, szűrővizsgálatokkal, művészeti pályázattal, megyei szintű, kollégiumok közötti versennyel és egészséges ételekkel, italokkal.
A hét programjai a következők:
November 24. (hétfő)
15:45 – 16.00: A „Droggal vagy nélküle” művészeti pályázat kiállításának megnyitója
16:00 – 17.00: „Ugyan, ennyi nem árt meg…” film és beszélgetés az alkoholról
17.00 – 18.00: „Kövér vagyok, csúnya vagyok, bezzeg a címlap-lányok”
film és beszélgetés az énképről Kiszler Albertné tanárnő vezetésével.
Közben: Gyógyteák, teakülönlegességek
November 25. (kedd)
16:00 – 18:00: Egészségvédő szűrőnap
„Jó a látásom? Nem magas a vérnyomásom? Kövér vagyok, vagy sovány?
A vércukorszintem megfelelő? (Ellenőrzés, tanácsadás)
Szűrés után: Salátabár – kóstoló
16:00 – 18:00: „Azért, hogy ne legyünk áldozatok”
Minden, amit érdemes tudni a bűnmegelőzésről.
Tesztek, szituációs játékok, beszélgetés a rendőrség bűnmegelőzési munkatársaival
November 26. (szerda)
15:00 – 17:00: Megyei kollégiumok közötti Életmód verseny
November 27. (csütörtök)
16:00 – 16:30: „Droggal vagy nélküle” című pályázat eredményhirdetése
16:30 – 17:30: Előadás a dohányzás ártalmairól dr. Sipos Hajnalka tüdőgyógyász, allergológus adjunktus vezetésével.